ЗМІ про нас

Агробізнес з чоловічим характером, - Рафаель Гороян для Фокус

05.09.2016

Група компаній «Прометей» - титан українського агробізнесу з щорічним обсягом продажів близько 1 млн тонн. Може бути не випадково вона носить ім'я античного героя, яке перекладається як «Провидець». Власник ГК Рафаель Гороян про рецепт розвитку бізнесу без банківських інвестицій, ставкою на дрібного і середнього фермера, бурхливому розвитку власної елеваторної сітки і імунітет до негативу


З якими показниками торгова компанія «Прометей» закрила минулий рік?

2015/16 маркетинговий рік був успішним - наші продажі зросли до 1 млн тонн, при зростанні товарообігу майже в 3 рази. 54% обсягу реалізованої продукції ми поставили на зовнішні ринки, всього за рік збільшивши обсяг експорту більше ніж в 3 рази. Такі вражаючі результати - підсумок 20 років успішного розвитку «Прометея» і професійної роботи всіх наших співробітників. Сьогодні вся група компаній працює як єдиний механізм, де кожна людина на своєму місці робить все для того, щоб забезпечити «Прометею» лідируючі позиції на ринку.

Такий приріст товарообігу зажадав розширення елеваторної бази?

Зараз в активах ГК «Прометей» 12 елеваторів з об'ємом зберігання 650 тисяч тонн. Ми успішно закріпилися в Центральній і Південній Україні (Кіровоградська і Миколаївська області). Там нам вдалося побудувати розгалужену мережу з оптимальною відстанню між елеваторами до 100 км, що дозволяє охопити максимальну кількість виробників і показувати хороші результати. Однак ми не зупиняємося на досягнутому. Підтверджуючи статус національного оператора зернових, ми придбали елеватори в Київській і Хмельницькій областях, які стали флагманами компанії в цих регіонах. Більш того, найближчим часом ми плануємо покупку ще 5 елеваторів в Запорізькій області, а в подальшому будемо освоювати нові регіони - Дніпропетровську і Харківську області. Створення потужної сітки елеваторів - пріоритетне спрямування розвитку ГК «Прометей».

Зажадало це перебудови вже існуючих логічних ланцюжків?

Наш власний автопарк зерновозів налічує понад 40 автопоїздів. Однак сьогодні ми активно розвиваємо залізничні перевезення. «Завдяки» раптового рішенням уряду боротися з перевантаженням на українських дорогах, нам довелося змінити систему логістики, збільшивши частку залізничної відвантаження. За рахунок власних коштів ми відновили близько 80% залізничних гілок до наших елеваторах. Це дуже дороге задоволення, але ми готові тримати будь-який удар. У нас стійкий імунітет від рейдерів, корумпованих чиновників, некомпетентних рішень влади і непрозорих схем повернення ПДВ. Як у кожного справжнього чоловіка, у мене завжди є план Б. «Прометей» - сімейний бізнес з коротким ланцюжком прийняття рішень. І ця мобільність допомагає не тільки виживати в будь-якій ситуації, а й стабільно генерувати прибуток.

Які інструменти фінансування ви використовуєте для інвестування?

Ми розвиваємо елеваторний бізнес за рахунок реінвестування власного прибутку. Незважаючи на високі ризики, такі інвестиції - це «довгі» гроші, які є важливим показником стабільності розвитку «Прометея». Сьогодні, коли банківська система України неохоче кредитує інвестиційні проекти, а зовнішні інвестиції практично не приходять до воюючої країни, ми на практиці показуємо, що можна добитися відмінних результатів без банківських інвестицій. Відсутність боргового навантаження робить нас більш гнучкими, дозволяє краще відчувати ринок і швидко реагувати на його сигнали. Головне вірити в себе і завтрашній день, і інвестувати грамотно і стабільно. В першу чергу, в удосконалення технічної бази.

Чому компанія вважає за краще зерносховища підлогового типу?

Комплекси цього типу ми вважаємо оптимальними. По-перше, це бетонний склад зі стінами завтовшки близько метра. Він може експлуатуватися не одну сотню років, тоді як металеве зерносховище має гарантований термін експлуатації в 12 років. По-друге, елеватор з металу майже в 5 разів дорожче, хоча виробник заявляє про його низьку кошторисної вартості. По-третє, зберігання цінних культур в металевих колбах знижує їх якість, тому зерно в них травмується. Ми ж забезпечуємо природний процес сушіння. А значить, кожне зернятко, вирощене фермером з любов'ю, буде збережено.

Як ще «Прометей» забезпечує лояльність постачальників?

Основні наші принципи - якісний сервіс, відкритість і мобільність. Наша компанія гарантує своїм партнерам високий рівень послуг, що надаються, а також прозорі умови співпраці. Ми зацікавлені в довгострокових і взаємовигідних відносинах, а тому наші постачальники отримують унікальні привілеї: не платять за приймання продукції на елеватор, а також за перший місяць зберігання. Але головне, ми завжди даємо чесну ціну. «Прометей» готовий надавати партнерам юридичну підтримку, дає можливість стабільно працювати і несе високу культуру бізнесу. Для нас важливо, щоб дрібний та середній фермер багатів разом з нами! Адже саме за ним, а не за великим латифундистом, майбутнє української агроиндустрии. Це величезний потенціал, за рахунок реалізації якого Україна зможе стати лідером світового продовольчого ринку!

Читайте також

Один з найбільших в ГК Прометей: Помошнянський елеватор

Другий за величиною елеватор Групи компанії «Прометей» знаходиться в К...

17.11.2020
Агроекспедиція: Один день з життя групи компаній “Прометей”

КОМАНДА LATIFUNDIST.COM ВІДВІДАЛА МИКОЛАЇВСЬКУ ОБЛАСТЬ І ПРОЖИЛА ОДИН...

15.05.2019
До уваги постачальників с/г продукції!

Шановні виробники, щиро вдячні, що Ви обрали нашу компанію для реал...

11.03.2015