Новини компанії

Близько трьохсот співробітників групи “Прометей” пікетували Державну фіскальну службу

04.11.2016

Ще в понеділок вранці, 31 жовтня, в головний офіс компанії в Миколаєві, а так само на елеватори з обшуками в масках навідались десятки податкових міліціонерів. Співробітників не випускали до пізнього вечора, а деяких відпустили лише вранці наступного дня.

Керівник групи “Прометей” Рафаель Гороян заявляє про приниження прав і недопустимий тиск з боку правоохоронців. Його компанія інвестувала в інфраструктуру аграрного сектору більше 55 мільйонів доларів. Прометей дає роботу близько тисячі українців. Крім того, “Прометей” щорічно витрачає сотні тисяч гривень на благодійність і соціальні проекти.

“Ми живемо в цивілізованій країні і рухаємося в Європу. Але як пояснити такі методи? Якщо ми завинили, ми готові заплатити штраф. Але чому нам доводиться сьогодні захищатися від можновладців за допомогою вил? Хто давав їм право тримати в заручниках і ображати людей, псувати наше майно? Чому питання не можна вирішити цивілізованим громадянським методом?”, – заявляє Рафаель Гороян.

Блокада офісу призупинила роботу елеваторів. Під загрозою збір врожаю олійних культур. Суму збитків в компанії вже оцінюють у кілька мільйонів гривень. У свою чергу миколаївські податківці звинувачують “Прометей” в ухиленні від сплати податків. Але це зернотрейдери категорично заперечують. А юристи додають, що правоохоронці дійсно мали на руках рішення судів щодо виїмки окремих документів. Однак під час обшуку вилучали все підряд. Навіть печатки структурних підрозділів групи.

“Зайшли до відділу договорів, документи забирали цілими папками. А описали, наприклад, як папка зеленого кольору. Чи не розписували навіть, які документи там знаходяться, яка їх кількість, скільки сторінок і таке інше”, – підкреслює юрисконсульт групи” Прометей” Роман Антонян.

Скаргу на дії податкових міліціонерів зареєстрували на ім’я керівника ДФС Романа Насирова. Його під час проведення пікету на робочому місці не виявилося.

“Він на переговорах з МВФ, – повідомила представник комунікаційного підрозділу Лариса Донцова,” – і як тільки буде прийнято рішення про можливу зустріч, представників “Прометея” відразу ж оперативно повідомлять”.

У разі якщо конструктивного діалогу не вийде, співробітники компанії не мають наміру миритися і зупинятися. Будуть нові пікети, в наступний раз – під стінами Адміністрації Президента і Генеральної прокуратури.