Новини компанії

Цінова ситуація на ринку продовольчих зернових в новому сезоні буде стабільною

18.08.2015

Цінова ситуація на ринку продовольчих зернових в новому сезоні буде стабільною.


Про це керівник зерноторгівельної групи "Прометей" Рафаель Гороян розповів в інтерв'ю виданню «АПК-Інформ».

За його словами, в першу чергу, цьому сприятиме сегмент фуражних зернових, частка яких у валовому зборі буде суттєвою. А значить, споживачі фуражного зерна не будуть відчувати дефіциту пропозицій і «підігрівати» ціни на продовольчу групу.

«Але з огляду на нестабільну ситуацію на валютному ринку і через те, що керівництво фінансових структур саме« грає »курсом, прогнозувати ціни в гривні вкрай складно», - вважає Рафаель Гороян.

Щодо ріпаку, то ціни на дану олійну почали з високого старту, а до кінця липня знизилися, відзначає він.

«На сьогоднішній день виробники істотно завищують ціни, і експортери не можуть конкурувати з переробниками, поки немає на ринку перших партій насіння соняшнику», - говорить глава зерноторгівельної компанії.

Також він розповів, що в поточному році масове збирання соняшнику в південних і центральних областях розпочнеться з 20-25 серпня. Переробники переключаться на закупівлю соняшнику, і попит на ріпак буде тільки з боку експортерів.

«При цьому, за моїми прогнозами, ціна на нього до кінця поточного місяця ще трохи знизиться в зв'язку з сезонним збільшенням кількості пропозицій ріпаку», - додав Рафаель Гороян.

Щодо соняшнику, якщо в минулому році врожайність насіння на півдні країни була в межах 10-15 ц / га, то в середніх господарствах в поточному році вона досягне 20 ц / га. Тобто, урожай буде на 20% більше і високої цінової волатильності на ринку не очікується.

Читайте також

"У бізнесі потрібно думати холодною головою, а не підключати амбіції або серце". Рафаель Гороян про розвиток і виклики компанії "Прометей"

Рафаель Гороян, власник групи компаній "Прометей", який уійшов в ТОП-1...

11.05.2021
Рафаель Гороян для Latifundist.com: “Від відкриття ринку землі виграють всі”

Відкритий ринок землі в розвинених країнах – нормальне явище. Чи запіз...

01.11.2019
Працюємо з вогнем в очах. Принципи корпоративного успіху Прометея

AgroRobota.com.ua вирішила познайомитися з нами ближче і дізнатися, як...

16.06.2020