ЗМІ про нас

Економіка АГРОМАРКЕТ, або як купити дешевше і продати дорожче

24.09.2020

До закупівель ТМЦ і продажу готової продукції рослинництва агрономи зазвичай мають тільки посереднє відношення, проте всі вони також зацікавлені в тому, щоб урожай продавався дорожче, а ЗЗР або добрива закуповувалися дешевше. Адже агрономам таки доводиться складати щорічно товарно-економічні плани на наступний рік, технологічні карти і звіти по використанню ТМЦ та понесених витрат на гектар поля.

Тому агрономам також потрібно розуміти, де можна заощадити, як вигідніше продати і купити, а відповідно, і краще закрити виробничий рік. Наприклад, вже майже два роки ГК «Прометей» на власних елеваторах ввела стратегію АГРОМАРКЕТ: продажу мінеральних добрив, насіння і засобів захисту рослин, а також бартерного обміну зазначених ТМЦ на продукцію рослинництва.

- «На всіх елеваторних комплексах компанії в дев'яти регіонах України зараз працює Агромаркет, де можна придбати вітчизняні та імпортні добрива, посівний матеріал, ЗЗР. Існує кілька механізмів продажу, в тому числі товарні кредити під урожай і угоди обміну, коли аграрій привозить зерно на елеватор і має можливість відразу ж придбати всі необхідні ТМЦ », - розповів Олег Яшулін, провідний менеджер по продажам удобрений ГК« Прометей ».

Олег Яшулін, провідний менеджер по продажам удобрений ГК «Прометей»

Фахівець відзначає, що в першу чергу така можливість продати і відразу купити дозволяє аграріям істотно заощадити на логістиці. Крім того, існують ще й інші перспективи економії. Дійсно подібний механізм продажів дозволяє отримати економію і певну вигоду, що краще: купувати ТМЦ у постачальників за «живі гроші», отримані від продажу продукції, або безпосередньо на елеваторі? Будемо вважати і порівнювати разом з фахівцями ГК «Прометей».

Продати і не прогадати

Практично щороку у фермерів тільки дві проблеми: є урожай і немає врожаю. Якщо його немає, то і говорити нема про що, а ось якщо урожай є, то зазвичай будуть проблеми з ціною на нього. Тому продати за пристойну ціну вирощене зерно - завдання актуальна для кожного агровиробника.

«Ми пропонуємо конкурентні ринкові ціни на продукцію рослинництва, щоб аграріям було вигідно продавати свій урожай саме на наші елеватори. Чесна ціна та чесне і рівне ставлення до кожного клієнта, починаючи від агрохолдингів і закінчуючи дрібними фермерами – це наш принцип. Ми не ставимо обмежень на обсяги партій зерна, тобто якщо фермер хоче продати хоча б 100-200 кг, наприклад, пшениці чи соняшнику, на наших елеваторах без проблем їх куплять», — розповідає Наіра Гороян, керівник відділу закупівель зернових та олійних культур ГК «Прометей».

Наіра Гороян, керівник відділу закупівель зернових та олійних культур ГК "Прометей"

Наіра Гороян, керівник відділу закупівель зернових та олійних культур ГК "Прометей"

Вона наголошує, що для будь-яких обсягів закупівель умови для клієнтів рівні, ціни на зерно усім пропонуються однаково вигідні. Крім того, щороку група компаній впроваджує якісь новинки чи цікаві умови для аграріїв.

«Для фермерів, що зараз здають соняшник, ми пропонуємо акцію на насіння соняшнику для сівби наступного року. Слід зауважити, що через пандемію коронавірусу низка ключових країн-виробників насіння соняшнику — Франція, Італія, США, не змогли в цьому році закрити всі посівні площі ділянок гібридизації, тому можна очікувати навіть дефіцит по популярних позиціях гібридів соняшнику іноземної селекції. А наші клієнти зможуть отримати сертифікований посівний матеріал прямо зараз чи, за потреби, весною», — пояснила Тетяна Корольова, провідний менеджер із закупівель ЗЗР та насіння.

Порівняння цін у Агромаркеті та у інших дистриб’юторів, станом на 21.09.20 (на прикладі деяких товарних позицій)

Порівняння цін у Агромаркеті та у інших дистриб’юторів, станом на 21.09.20 (на прикладі деяких товарних позицій)


Експертка також розповіла, що аграріям за потреби надається всебічна інформаційна підтримка, що особливо актуальна для невеликих господарств, які не мають у штаті власного агронома, наприклад.

«Головні зусилля ГК «Прометей» зосереджені саме в інформаційній сфері — слід розуміти, що ми, як зернотрейдер, зацікавлені у високих врожаях наших клієнтів не менше, ніж вони. Але слід розуміти виклики, що стоять перед аграріями Півдня зараз, а це глобальні зміни клімату та відповідна зміна технології. І якщо 20 років тому головною проблемою аграрія було де знайти гроші на добрива чи засоби захисту, то зараз треба вирішувати, на що саме необхідно шукати гроші. Навантаження на фермера, як на технолога, безумовно росте з кожним роком — особливо на дрібних землевласників, які не мають професійної освіти і самотужки обробляють землю. «Прометей» готовий їм допомагати — це і є місія Агромаркету — підвищити врожаї наших клієнтів за рахунок надійних інструментів, що застосовуються комплексно в межах однієї технології», — наголошує Тетяна Корольова.

Тетяна Корольова, провідний менеджер із закупівель ЗЗР та насіння ГК "Прометей"

Тетяна Корольова, провідний менеджер із закупівель ЗЗР та насіння ГК "Прометей"

Купити якісне і недороге

Власне, Агромаркет — це не лише продаж ТМЦ для аграріїв, це у першу чергу корисний механізм, який дозволяє залучати нових клієнтів до ГК «Прометей», а самим клієнтам дає змогу заощадити на купівлі і при цьому не втратити у технологічності. Наразі асортимент Агромаркету складається з посівного матеріалу основних сільгоспкультур, ЗЗР від провідних виробників BASF, Syngenta, Limagrain, Альфа Смарт Агро, Unifer, та комплексних міндобрив вітчизняного та імпортного виробництва.

«За цей рік асортимент значно розширився — ми поступово додавали сезонні товари, такі як насіння ріпаку, стимулятори росту, насіння озимих культур. Однак для нас головне не номенклатура - до відбору товарів, що ми плануємо запропонувати увазі наших клієнтів, ми підходимо досить прискіпливо. Без сумніву, головний критерій — це агротехнічні якості та співвідношення ціна/якість. Бажано, щоб товари в нашому асортименті були випробувані у наших господарствах, і в більшості випадків це так. Хоча, слід відмітити, що за бажанням клієнта ми можемо поставити йому товари, які відсутні у нашому прайсі, так би мовити у межах індивідуального підходу. Однак базисні принципи формування асортименту — це наявність всього необхідного для вирішення будь-якої агротехнічної проблеми та мінімалістичність, щоб не заплутувати ані клієнтів, ані наших менеджерів. Якщо провести паралелі — у нашій аптеці немає 101 різновиду пластиру за кольором та формою, однак, якщо людині треба заклеїти якусь рану і вона звернулась до нас, — ми точно зможемо допомогти», — розповідає Тетяна Корольова.

Якщо коротко, Агромаркет має зацікавити аграрія такими моментами:

  • Мінімальні ціни на ТМЦ, часто вони навіть дещо нижчі ринкових.
  • Можливість одразу при продажу врожаю обрати усі необхідні для наступного року товари і тут же їх забрати.
  • Можливість купити мінеральні добрива практично напряму від виробників і одразу забрати, заощадивши на логістиці.
  • Економія на вартості ТМЦ, логістиці, економія часу на придбання необхідних ЗЗР, насіння чи добрив.
  • Можливість отримати товарний кредит під майбутній урожай. Причому, як зауважила Наіра Гороян, часто такі кредити надаються постійним клієнтам безпроцентно – лише під зобов’язання наступного року продати урожай за ринковою ціною до ГК «Прометей».
  • Наявність партнерства з надійними банками та фінансових інструментів, що дозволяють пропонувати клієнтам різні механізми і умови кредитування.

Порівняльний аналіз механізмів продажу/закупівель на прикладі мін. добрив з Агромаркетом і без нього

Порівняльний аналіз механізмів продажу/закупівель на прикладі мін. добрив з Агромаркетом і без нього


«На кожному з наших елеваторів маємо склади, де зберігаються добрива, по 3-4 тис. т приблизно на кожному складі. Якщо якогось виду добрива не вистачає на складі сьогодні, то завтра, максимум післязавтра ми його переміщуємо на потрібний склад. Здійснюємо також логістику, можемо за потреби напряму у господарство доставити добрива, з господарства забрати зерно власним транспортом, адже маємо для цього автопарк. Таким чином аграрій може суттєво заощадити на логістиці, близько 300-400 грн з кожної тонни зерна, а це суттєво. Особливо враховуючи, який автотранспорт дорогий у період жнив. Плюс якщо він здає зерно на елеватор, він може отримати додаткову знижку на придбання добрив. Також ми сьогодні активно працюємо з кредитуванням під урожай. Наприклад, нещодавно розробили цікаву програму спільно з МТБ БАНКом під дуже вигідні відсоткові ставки. Наразі ми запускаємо пілотний проект, тож вже за місяць-два аграрії зможуть вільно кредитуватися за цією програмою», — розповів Олег Яшулін, провідний менеджер з продажу добрив ГК «Прометей».


Добрива на складах ГК "Прометей"

Добрива на складах ГК "Прометей"


Яка у Агромаркеті вигода аграрія, зрозуміти нескладно: вигідні ціни на закупівлі зерна, мінімальна вартість добрив, ЗЗР та насіння, можливість отримати кредит на простих умовах. Яка ж вигода у цьому для самої ГК «Прометей», спитають скептики? А ось яка: кожен зернотрейдер працює над нарощенням обсягів зерна. Відповідно, зернотрейдер, який створить найкращі умови для агровиробника, матиме певні переваги. Тобто це не благодійність, не бажання «у чомусь надурити дрібного фермера», а взаємовигідна робота.

Читайте також

Елеваторну мережу ГК «Прометей» поповнить першокласний «розумний» об’єкт

​За словами голови правління ГК «Прометей» Рафаеля Горояна, залучення...

14.07.2019
Бізнесмен Рафаель Гороян увійшов в ТОП-100 найбагатших людей України за версією журналу «Фокус»

Журнал «Фокус» представив рейтинг Топ-100 найбагатших людей України. В...

17.09.2020
Рецепт независимости: как создать аграрный бизнес без кредитов - forbes.ua

​Створити великий бізнес без кредитів неможливо? Зернотрейдер Рафаель...

12.08.2015