ЗМІ про нас

Група компаній Прометей увійшла до 10-ки головних компаній-експортерів агропромислового комплексу України в 2022 році - FORBES.UA

07.03.2023

Forbes визначив найбільших експортерів воєнного року – 50 компаній, які дали змогу вистояти українській економіці у 2022 році.

2022 року українські експортери швидко вчилися розв’язувати нетривіальні задачі. Вибору не було – це стало умовою виживання. Компанії швидко оговталися від шоку вторгнення і вже у квітні почали відновлювати обсяги поставок за кордон у кардинально нових безпекових і логістичних умовах. Із серпня запрацювала чорноморська зернова ініціатива, яка дала змогу відновити більшу частину експорту. Через обвал попиту всередині країни дивитися на закордонних споживачів почали навіть компанії, які завжди орієнтувалися на український ринок.

За даними Державної митної служби, експорт товарів із України у 2022 році скоротився на 35%, до $44,2 млрд. Скорочення вдарило по всіх галузях. Єдиним помітним винятком став експорт IT‑послуг, який зріс на 6%, до $7,35 млрд.

Лідерами за обсягами експорту у воєнний рік стали агропромисловий та гірничо‑металургійний комплекси, які забезпечили понад ⅔ товарного і більш як половину сукупного експорту. Лідери за вартістю експорту серед товарів – зернові культури, соняшникова олія та чорні метали. У довоєнному році саме метал був головним експортним товаром країни. За підсумками 2022‑го його експорт обвалився більш як утричі, до $4,5 млрд.

У списку топ‑50 експортерів – компанії з різною стратегією. Деякі знайшли нові ринки та спромоглися збільшити обсяги експорту, інші – навпаки, заморозили виробництво на початку російського вторгнення, далі лише розпродаючи залишки продукції.

На частку ЄС припало понад 63% товарного експорту. Серед решти країн найбільшими покупцями української продукції стали Туреччина та Китай.

Головний підсумок – українські компанії пристосувалися до воєнних обставин і продовжуватимуть шукати нові ринки й у 2023‑му.

Як ми рахували

Найбільшим українським компаніям було запропоновано надати інформацію про їхній експорт у 2022 році або за останній відомий період 2022 року. Для компаній, які відповіли на інформаційний запит Forbes, вказано інформацію, отриману за цим запитом. Незначна частка компаній мають інформацію про експорт у відкритому доступі на своїх корпоративних сайтах.

Для решти компаній експорт розраховано Forbes на основі даних сервісу Import Genius, який надає доступ до митних декларацій, оформлених у період до 30 вересня 2022 року. Інформація, подана у митних деклараціях, не претендує на виключну повноту, оскільки одна компанія може експортувати продукцію через різних юридичних осіб, а кожна юридична особа не обов’язково однаково вказана у кожній її митній декларації. Водночас для більшості зазначених компаній похибка розрахунку відсутня або становить менш ніж 1%.

З метою забезпечення галузевої репрезентативності у рейтингу зазначено не 50 найбільших компаній за обсягами експорту, а п’ять або 10 найбільших експортерів в окремих галузях. Список не претендує на виключну точність, хоча редакція Forbes доклала всіх можливих зусиль, аби забезпечити його якнайбільшу достовірність.ГК Прометей посіла 8 місце в десятці найбільших експортерів агропродукції в 2022 році:Про ГК Прометей FORBES.UA надав таку інформацію:Читайте також

Рафаель Гороян: «Елеваторний арсенал« Прометей »збільшився до 24 комплексів, а Сумська область стала дев'ятим регіоном, де буде представлена ​​група»

Компанія «Прометей» приступила до активного розширення елеваторних пот...

18.06.2020
ТАСКОМБАНК профінансував компанію «Прометей» на $10 млн

АТ «ТАСКОМБАНК» відкрив кредитну лінію ТОВ «Компанії Прометей», що вхо...

22.04.2021
Європейська безпека на елеваторах «Прометей» від Filhet Allard Maritime

​Група компаній «Прометей» успішно співпрацює з лідером на ринку європ...

12.03.2020