Новини компанії

Компанія «Прометей» виходить на експорт на умовах FOB

20.09.2017

Компанія «Прометей» довгий час не займалася торгівлею зерновими на умовах FOB, але має намір зайняти стійкі позиції в цій ніші. Сьогоднішні реалії показують, що мільйон тонн зерна неможливо продати тільки на внутрішньому ринку.

Сьогодні в компанії працює штат з 60 трейдерів, які спеціалізуються на зовнішній і внутрішній торгівлі зерном. Представництва «Прометея» є в Запорізькій, Черкаській, Кіровоградській, Миколаївській областях. Зараз відбувається набір в штат для Київського представництва, яке було відкрито півроку тому. Компанія має потребу в активних і цілеспрямованих трейдерів.

Також позитивним моментом для виходу на експорт на умовах FOB є те, що недавно банк підтвердив компанії «Прометей» кредитну лінію, і тепер стало можливим вантажити по два корабля типу Panamax в місяць. Планується робити такого вантаження системно на умовах партнерства в Миколаївському порту.

Компанія «Прометей» повністю не відійде від торгівлі на умовах СРТ, адже торгівля на цьому базисі залишається стратегічною для компанії, оскільки вона в компанії добре відточена, є досвідчені фахівці, які орієнтуються в ринкових реаліях. При цьому торгівля на умовах FOB буде основним інструментом продажів, а СРТ буде додатком до експортних продажів.

Керівництво «Прометея» не лякає ризик в торгівлі на умовах FOB, адже бізнес неможливий без ризику. У компанії планують займатися хеджуванням ризиків. Також планується пов’язувати фізичний, реальний ринок з торгами на біржі СВОТ в Чикаго. Тобто стежити за рухом графіків, намагатися вловити моменти вигідних цін. У компанії повідомили, що можливо, доведеться пожертвувати частиною маржі, але при цьому будуть страхуватися форвардні і ф’ючерсні контракти.

«У 2016/17 МР ми вийшли на результат в один мільйон тонн закупленого зерна. У цьому маркетинговому році плануємо вийти на два мільйони. Також в планах «Прометея» довести перевалку зерна на експорт до двох судів Panamax на місяць, по 50 тисяч тонн зерна кожен », – зазначив глава компанії Рафаель Гороян.

Читайте також

Рафаель Гороян розповість про переваги горизонтальної інтеграції

​Керівник групи «Прометей» Рафаель Гороян виступить з доповіддю про до...

16.03.2016
Рафаель Гороян про торгове фінансування експортерів для Landlord

​Власник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян розповів журналу Lan...

23.03.2017
Елеваторна мережа компанії «Прометей» поповнилась ще одним зерносховищем в Міколаївській області .

У лютому поточного року Антимонопольний комітет України видав Дозвіл Т...

08.04.2021