ЗМІ про нас

Коронакрізіс? Вікно можливостей для агробізнесу

07.07.2020

Засновник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян оцінив перші наслідки кризи, викликаної епідемією коронавируса - і вважає, що на Агротрейд, в принципі, криза майже не вплинула. Все тому, що продовольство - базова потреба і попит на нього не впала.

- «Прометей - торгова компанія, активні ринки збуту - Туреччина, Ізраїль, Саудівська Аравія, Єгипет, ряд держав в Азії. У період початку пандемії з цінами нічого кардинального не відбулося, але наші партнери за кордоном стали ще активніше купувати, через паніку і страх купуючи більше, ніж їм необхідно, створюючи собі запаси. Нам, як експортерам, звичайно, це було на руку », - резюмує цінові тренди Гороян.

Разом з тим, коронакрізіс в агробізнесі, як і в інших секторах економіки, став дуже серйозною подією і став своєрідним тестом на професіоналізм для співробітників компанії.

- «Важкий період дуже згуртував колектив, в деякому роді ми зробили апгрейт, команда стала дуже сильною. Страх ми перетворили на величезну силу, яка дала можливість показати непогані результати по цифрам і KPI »- ділиться Гороян.

Не секрет, що пандемія виявилася для деяких слабких учасників ринку приводом не виконувати зобов'язання під приводом форс-мажору. Всі розуміють, що час складне, але ринок не забуде - хто і як себе вів в непростий момент.

- «В ситуації, що склалася будь-яка компанія може не виконати контрактні зобов'язання і це може боляче вдарити по партнерам. Юридично таке можливо, але Агротрейд не сприймає подібні речі. Ринок відразу «викидає» таких покупців, - ділиться досвідом Рафаель Гороян. - У розпал пандемії один з наших клієнтів спробував «зістрибнути» з контракту на підставі форс-мажору. Але ми змогли переконати його, що ситуація не підпадає під форс-мажор ».

До слова, дуже важливо, як в такій ситуації поводяться влади - наскільки вони готові підтримати бізнес в умовах введених обмежень. Наприклад, дочірня компанія групи «Прометей» в Швейцарії - Prometey Swiss SA, яка займається трейдом, звернувшись до уряду Швейцарії в зв'язку з контрактом, за яким був ризик невиконання, за словами Горояна, отримала безпроцентний кредит на п'ять років на суму близько 500 тисяч франків :

- «Ми отримали підтримку - щоб компанія далі працювала, платила зарплату і не постраждала. Уряд Швейцарії показало, що не тільки вилучає податки, а й у важкий момент готове підтримати бізнес ».

Це хороший приклад для української влади - Рафаель Гороян, вважає, що зараз, як ніколи важливо системно забезпечити повернення ПДВ для експортерів. Він упевнений, що в даній ситуації важливо знайти інструменти для субсидованого кредитування бізнесу, як це працює в тій же Швейцарії:

- «Потрібно берегти роботодавців. У разі масових банкрутств компаній в країні виникне хаос. Маю велику надію, що чиновники усвідомлюють ці ризики».

Крім коронакрізіса, Гороян називає ще одну проблему-2020: погодні умови, посушливі зима і весна. На Півдні України він оцінює втрати врожаю приблизно в 50%, а в загальному по країні - на 30%. Хоча недавні дощі позитивно позначаться на пізній групі агрокультур - сої, кукурудзі, соняшнику. «Наш бізнес представлений в усіх агрокліматичних зонах України, тому якщо ми постраждали на Півдні - доберемо в Центрі і на Заході. Збиток перекриємо насінням соняшнику, - упевнений Рафаель Гороян. - Будь-яку проблему я сприймаю, як приховану можливість. А складні виклики завжди призводять мою компанію до нових досягнень ».

Дійсно, група Прометей має в своєму арсеналі 24 елеватори, об'ємом зберігання майже 1,3 мільйона тонн. Станом на початок року компанія займає п'яте місце в Україні за обсягом зберігання. «Наші продажі - 1 мільйон тонн. У наших планах стати №1 по елеваторним потужностям. В активах компанії також 40 одиниць зерновозів і 10 тисяч гектарів землі під агровиробництвом. А наші партнери фермера можуть обміняти урожай зернових і олійних культур або придбати в Агромаркет на базі наших елеваторів міндобрива, ЗЗР, насіння та ПММ », - підсумовує Рафаель Гороян.

Він повідомив, що за поточний маркетинговий рік група придбала 7 елеваторів і тепер представлена в 9 регіонах України. «Зайшли в Сумську область, далі будемо йти в Вінницьку та зміцнюватися в Хмельницькій», - ділиться планами керівник компанії Прометей.

Розширення регіонів присутності додає стабільності і знижує ризики. Що призводить до поліпшення фінансових показників. «Робимо максимум можливого, щоб генерувати прибуток і реінвестувати її в подальший розвиток. Залучаємо кредити в ряді міжнародних банків, забезпечуючи собі комфортний кредитний портфель. За 2018 рік оборот групи становив 190 мільйонів доларів, а в 2019 році він зріс до 250 мільйонів доларів », - розкриває ключові показники Рафаель Гороян.


По материалам журнала “Корреспондент” 2020 г.

Читайте також

«Я вибираю спорт» - співробітники групи компаній «Прометей» подолали дистанцію четвертьмарафона

Доброю традицією і частиною корпоративної культури групи «Прометей» ст...

11.07.2020
До уваги постачальників с/г продукції!

Шановні виробники, щиро вдячні, що Ви обрали нашу компанію для реал...

11.03.2015
У 2017 році Україна експортувала 4,86 млн тонн ячменю

​У 2017 року українські аграрії експортували 4,86 млн т ячменю на $ 71...

16.01.2018