ЗМІ про нас

«Ми створили прецедент успішного використання нового інвестиційного інструменту»

04.10.2021

Протягом останніх двох років група компаній «Прометей» успішно реалізувала плани з розширення своїх агроактивів. Які саме угоди були підписані?

– Дійсно, у 2020 році ми придбали кілька елеваторів, чим значно збільшили потужність одночасного зберігання, а також провели модернізацію та розширення вже наявних зерносховищ. У поточному році інвестиції в цей бізнес-напрям тривають – елеваторний дивізіон «Прометея» поповнився ще на 5 одиниць та об'єднав 29 комплексів по зберіганню, доопрацюванню та логістиці зернових культур та соняшнику. Крім того, ми придбали у чеського холдингу Agromino велике агропідприємство в Миколаївській області, тим самим розширив земельні активи групи у два рази – з 10 тисяч до 20 тисяч гектарів.

– Таке масштабне зростання неможливе без залучення додаткового фінансування. Які інвестиційні інструменти ви використовували?

– Ми реалізували унікальний інвестиційний проект спільно зі швейцарським інвестиційним фондом, який надав фінансування в $ 5 млн під аграрні розписки виробничої компанії «Прометей». Тобто ми стали одними з перших в Україні, хто використовував цей прогресивний інструмент у співпраці з міжнародним фондом такого рівня.

– У чому полягають переваги його використання?

– Це дуже зручний інвестиційний інструмент, де предметом застави є майбутній урожай. Розписки добре захищені українським законодавством. Так, цей інструмент поки коштує дорого, часто вимагає проходження міжнародного аудиту, але їм можна скористатися для залучення зовнішніх інвестицій, що завжди актуально для учасників українського агроринку. Тому ми із задоволенням презентуємо цей механізм фінансування серед українських банків, транснаціональних топ-покупців та наших партнерів. Прецедент того, що нам вдалося залучити фінансування солідного міжнародного інвестора під аграрні розписки – це дуже хороша історія для українського агросектора.

– Як планується освоїти отримане фінансування?

– Для нас це не дуже великі гроші, тому, що при планованому обороті групи на 2021 рік у сумі $350 млн, її кредитний портфель становить всього $66 млн. «Прометей» – стабільно зростаюча група компаній, тому практично 100% прибутку ми вкладаємо в «довгі» гроші для фінансування довгострокових програм розвитку елеваторного господарства, модернізації та нерухомості, а «короткі гроші» – короткострокові кредитні лінії українських та іноземних фінустанов – для поповнення оборотних коштів та проведення торгових операцій. Ця стратегія виявилася правильною – не зважаючи на складний рік, ми змогли втримати фінансовий результат на рівні попереднього 2019 року, та 2020 року вийшли на показник EBITDA (прибуток до вирахування відсотків, податків та амортизації) у сумі $33,8 млн. І я сподіваюся, що за підсумками 2021 року група компаній «Прометей» зможе збільшити EBITDA вже до $40 млн.

– Які найближчі плани групи?

– Уже сьогодні ми займаємо одну з провідних позицій в українському агросекторі – як за обсягом одночасного зберігання, який становить 1,7 млн тонн, так і за кількістю елеваторних потужностей – 29 елеваторних комплексів по всій Україні. Тобто бізнес-цикл «Прометея», що складається з елеваторів, логістики, трейда, внутрішньої закупівлі та агромаркетів, вже довів свою конкурентоспроможність та ефективність. Тому ми маємо амбіції стати №1 в країні за потужностями елеваторного зберігання, а також отримати статус найбільшого українського латифундиста. «Прометей» – згуртована команда, що працює як єдиний механізм. Тому я впевнений, що ми зможемо реалізувати наші плани – придбати в наступному році ще 4-6 елеваторів та розширити наш земельний банк ще на 10 тисяч гектарів. Ми продовжимо рости системно та без стрибків, щоб стати переможцями.

https://focus.ua/ukraine/492395-my-sozdali-precede...


Читайте також

Рафаель Гороян розповість про переваги горизонтальної інтеграції

​Керівник групи «Прометей» Рафаель Гороян виступить з доповіддю про до...

16.03.2016
Благодійний фонд Рафаеля Горояна привітав дітей з новорічними святами

​Новий рік – саме довгоочікуване свято для дітей: всі чекають чудес. Д...

30.12.2019
Фільм до 20-річчя компанії "Прометей"

11.01.2019