ЗМІ про нас

Мільйони на оновлення: як модернізують елеватори Групи компаній Прометей

12.08.2021

Мільйони на оновлення: як модернізують елеватори Групи компаній Прометей

У модернізацію елеваторів ГК «Прометей» на новий сезон було передбачено близько 5 мільйонів доларів інвестицій. При цьому роботи на багатьох зерносховищах ще тривають. Оновлюють потужності зберігання, збільшують можливості доробки і відвантаження зерна, оптимізують процеси приймання, - елеватори налаштовують на активні поставки нового врожаю, які в цьому сезоні обіцяють бути більше минулорічних.

Модернізували ваги, підйомники, сушарки та транспортне обладнання на елеваторах

Як до нового зернового сезону готувалися на всіх елеваторах Групи компаній, розповів регіональний директор елеваторного напряму «Прометей» Дмитро Максименко. Лабораторії на підприємствах проходили атестації та перевірку лабораторного обладнання, на багатьох ВТЛ оновили комплектацію приладів. Перед стартом сезону також зробили перевірку вагових авто- і ж/д комплексів. На зерносховищах, де ще залишалися механічні ваги, платформи обладнали сучасними тензометричними датчиками.

«На елеваторі «Кулевча» замінили датчики автомобільного вагового комплексу. На «Грушківському елеваторі» зараз проводять заміну вагового обладнання: встановлюють комплекс на тензодатчиках і монтують 18-метрову платформу. Раніше там стояла 12-метрова, і машини по довжині не вміщалися на вагах», - розповів регіональний директор.

На « Грушківському елеваторі» також встановили новий підйомник УРАГ-60 і транспортне обладнання потужністю 175 т/год на двох ділянках, щоб прискорити процес приймання та відвантаження зернової продукції.

Готували до сезону і «Лебединський елеватор» в Сумській області, який увійшов в активи ГК «Прометей» в 2020 році. Як зазначив Дмитро Максименко, на елеваторі робили не так модернізацію, як реконструкцію.

«На елеваторі старі прийомні ями на 30 тонн замінили на нові об'ємом 100 тонн, встановили два нові підйомники Ураг-60. Це дозволить збільшити швидкість приймання машин і уникнути черг. Також поміняли частину норій, замінили транспортне обладнання на верхніх галереях, якими зерно надходить в сушарку, в очисне обладнання і в склади», - розповів Дмитро Максименко.

Встановили нове обладнання для доробки зерна

На чотирьох елеваторах компанії встановлюють додаткове обладнання для сушіння та очищення зерна. На «Помічнянському елеваторі», що в Кіровоградській області, роботи по установці нової лінії і обладнання вже закінчили.

«Підготували до роботи нову лінію прийому, - «кукурудзяну», як ми її називаємо. Зробили верхні і нижні галереї, приймальний бункер, поставили новий підйомник. Додатково встановили зерноочисну машину БСХ-200. Це окрема п'ята лінія приймання на «Помічнянському елеваторі», з повністю новим транспортним устаткуванням», - розповів Дмитро Максименко.

На інших елеваторах модернізація ще триває. Так, на елеваторі «Гребінки» зараз встановлюють зерносушарку Meteos, яка буде працювати на природному газі. На елеваторі «Чотирбоки» до вересня планується ввести в експлуатацію дві нові зерносушарки. Як зазначив регіональний директор елеваторного напрямку компанії «Прометей», сушарки Brace Backer від KMZ Industries зараз знаходяться на фінальній стадії виготовлення. Дмитро Максименко каже, що установка нових зерносушарок на елеваторному комплексі «Чотирбоки» тягне за собою і заміну всього транспортного обладнання. Так що основна модернізація «Четирбокского» зерносховища ще попереду.

Як модернізували елеватор Прометея в Миколаєві

Ми поїхали в Миколаївську область, щоб на власні очі побачити, як підготували елеватори Групи компаній до приймання зерна нового врожаю. В області працює вісім елеваторів компанії, а наш маршрут включив три підприємства: «Миколаївський», «Володимирівський» і «Казанківський» зернозберігаючі комплекси.

Першим в нашій подорожі став «Миколаївський елеватор» - підприємство з механізованими складами для підлогового зберігання зерна обсягом в 50 тис.т., що працює в самому Миколаєві. Зернозберігаючий комплекс атестований під зернові і олійні культури.

За минулий сезон «Миколаївський елеватор» перевалив 50 тис.т. зерна і зробив один оборот. Основну частину торішніх поставок склав соняшник. Так як в цьому році очікується високий урожай олійних, то керівник підприємства Олександр Кудрін планує за 2021/22 МР збільшити показники роботи до 1,5 оборотів. Для цього на елеваторі посилили можливості приймання та відвантаження: замінили стрічки і редуктори на транспортному обладнанні, тепер швидкість пересування зерна значно збільшилася.

Після модернізації потужності елеватора з приймання зерна становлять 1800 т на добу, а по відвантаженню - 3000 т/добу. Якщо поклажодавець привозить зернові або олійні з базовими показниками, то продукція надходить прямо в склади, що значно прискорює процес приймання.

Для визначення якості зерна на «Миколаївському елеваторі» оновили лабораторне обладнання на більш сучасне.

Загальний обсяг освоєних елеватором інвестицій склав близько 2 млн. грн. Перспективне підприємство ГК має намір модернізувати і надалі.

«На елеваторі незабаром буде встановлено обладнання для холодної небулізації (холодне розпилення), яке дозволить зберігати і відвантажувати зерно без шкідників», - планує керівник елеватора Олександр Кудрін.

Володимирівський елеватор: оновлення потужностей зберігання

«Володимирівський елеватор» з'явився в складі ГК «Прометей» в 2015 році. Підприємство було в неробочому стані, і щоб повноцінно співпрацювати з клієнтами Баштанського і сусідніх районів Миколаївської області, в первинну модернізацію вклали 2,5 млн доларів.

Керівник підприємства Андрій Писарик розповів, що модернізація елеватора триває досі. На зерносховищному комплексі повністю відремонтували один зі складів: перекрили дах новою покрівлею, повністю замінили підлогу. Склад вже використовують для зберігання зерна нового врожаю. Обсяг інвестицій в оновлення комплексу на даний момент досяг позначки майже 4 млн грн.

З початком сезону будівельні роботи на «Володимирівському елеваторі» не припинилися. Зараз на підприємстві зводять новий підлоговий склад. Це буде механізований напольник, який планують ввести в експлуатацію восени. Є у керівника і більш довгострокові плани з модернізації елеватора, наприклад, відновити ще один вузол відвантаження.

Якість зерна на « Володимирівському елеваторі» визначають в новій лабораторії, укомплектованій сучасним обладнанням для роботи з пшеницею, ячменем і соняшником.

В цілому, в складі компанії «Прометей» і, відповідно, під керівництвом нинішнього директора, «Володимирівський елеватор» відпрацював чотири повних сезони. За цей час кількість клієнтів елеватора зросла на 70%, стверджує керівник зернозберігаючого комплексу Андрій Писарик.

«Ми пускаємо клієнтів в лабораторію, можемо при них візувати і визначати якість зерна. У нас все прозоро і, я думаю, що це важливо для фермерів. Оцінюють вони і швидкість приймання, тому з кожним роком наша клієнтська база збільшується», - розповів керівник «Володимирівського елеватора» Андрій Писарик.

У новому сезоні на «Владимирівському елеваторі» планують наростити перевалку зерна. У минулому році на підприємстві прийняли 28 тис. т. продукції. Але зараз врожайність зернових в регіоні на 50% вище, розповів Андрій Писарик, тому результати нинішнього МР будуть ще успішніше.

Казанківський элеватор: реконструкція залізничної гілки

«Казанківський елеватор», так само, як і «Володимирівський», став частиною ГК «Прометей» в 2015 році. Обсяги зберігання підприємства - 50 тис. т, приймають пшеницю, ячмінь, кукурудзу і соняшник. Директор Євген Данченко розповів, що за минулий сезон «Казанківський елеватор» перевалив понад 35 тис. т. продукції, а плани на майбутній МГ - зробити більше одного обороту.

До приймання зерна нового врожаю на підприємстві оновили три склади: замінили і зробили більш високими ворота, щоб можна було відвантажувати продукцію з вантажного автотранспорту висотою 4.20 метра прямо в напольники, також в складах зробили нове покриття для підлоги.

На елеваторі зерно зберігають не тільки в напольниках, але і в бетонних силосах загальним обсягом 2 тис. т., які складаються з 15 ємностей і дозволяють зберігати невеликі партії зернових культур різної класності. Через бетонні силоси обладнаний один з двох вузлів завантаження зерна на залізницю, тому до кінця року бетонні силоси також будуть модернізувати - планують зробити новий дах над верхніми галереями.

Загалом на «Казанківському елеваторі» працює два вузла відвантаження на вагони загальною потужністю 800 т/добу. Перед сезоном тут поставили нові електронні тензометричні вагові платформи для зважування вагонів, а зараз перейшли до модернізації ж/д шляху.

«На території підприємства розташовується 1400 метрів залізничного полотна, яке повністю реконструюють. Тут були ще старі дерев'яні шпали. На частині ж/д шляхів ми вже провели укладку нових шпал, замінили рейки, до кінця року плануємо модернізувати, все полотно», - розповів Євген Данченко.

За три тижні нового сезону «Казанківський елеватор» прийняв більше 20 тис. т. ячменю і пшениці нового врожаю. Керівник каже, що конкуренцію в регіоні вдається вигравати завдяки швидкості приймання, прозорій роботі і «Агромаркету», так як можливість привезти своє зерно і одразу ж забрати добрива, ЗЗР або посівний матеріал привертає фермерів.

Плани на новий сезон

У минулому році всі елеватори Групи в цілому перевалили 970 тис. т. зернових і олійних. Лідерами з приймання зерна серед елеваторів ГК «Прометей» стали «Помічнянський», «Снігурівський» і «Пологівський» елеватори, розповів регіональний керівник елеваторного напрямки компанії Дмитро Максименко. У нинішньому сезоні в ГК очікують прийняти більше зерна на всіх елеваторах компанії.

«Не дивлячись на те, що сезон збору озимих почався пізніше на 2 тижні, на елеватори компанії ми прийняли вже, як мінімум, на 20-30% більше зерна, ніж у минулому році», - розповів Дмитро Максименко.

Керівник вважає, що в цілому зерновий оборот елеваторів ГК «Прометей» збільшиться в новому сезоні на 30%.

Олена Гайдук, Elevatorist.com

Будні елеваторів

Читайте також

Заробітна плата в агросекторі зросла на 18%

​Cреднемесячная заробітна плата в червні 2017 року сільському господар...

04.08.2017
Спадкоємець керівника групи «Прометей» Давід Гороян вручив кубок переможцю бою в рамках турніру з кікбоксингу

​За підсумками першого бою турніру з кікбоксингу, який проходив в Мико...

25.04.2016
ТИТАН АГРОБІЗНЕСУ

Стабільність в аграрному бізнесі - як привілей Голова наглядової ра...

22.10.2020