ЗМІ про нас

Один з найбільших в ГК Прометей: Помошнянський елеватор

17.11.2020

Другий за величиною елеватор Групи компанії «Прометей» знаходиться в Кіровоградській області. «Помошнянський елеватор» може вмістити 130 тис. т. зерна одноразово. За потужністю зберігання підприємство поступається на 10 тис. тонн тільки «Пологівському елеватору» компанії. Як працює зерносховище на Кіровоградщині, і як його модернізували, розповів керівник Юрій Старіков.
Потужності зерносховища

З нинішнім директором елеватора Юрієм Стариковим Elevatorist.com познайомився на іншому підприємстві «Прометея» - в Чотирбоки Хмельницької області. Там він керував елеватором з підлоговими складами потужністю 50 тис. т зберігання. Тепер Юрій Старіков організовує роботу майже втричі більшого зерносховища і каже, що на цьому підприємстві працювати цікавіше.

Три незалежні лінії - дві з СОГовимі корпусами і одна з підлоговими складами - така структура «Помошнянського елеватора» ГК «Прометей». Якщо ж говорити про обсяги зберігання на окремих лініях, всі вони різні. Один бетонний корпус вміщує 12 тис. т., другий - 78 тис. т., а на підлогу склади в загальному обсязі можуть зберігати 40 тис. т. зерна.

Керівник «Помошнянского елеватора» ГК «Прометей» Юрій Старіков.
Бетонні елеватори відрізняються за обсягом через висоту і кількості самих силосів. У першому корпусі силоси висотою 25 метрів вміщають невеликі партії зерна - близько 150 т. А в другому корпусі силосів більше і вони на 10 метрів вище, - в один силос поміщається близько 200 т. зерна. Через висоти бетонних ємностей в них беруть тільки зернові і олійні. Всі процеси роботи з бетонними силосами автоматизовані. А для зберігання кукурудзи на елеваторі є достатня кількість напольниками.
Кожна лінія має свою точку авто і ж / д відвантаження. Крім цього на «посилення» працює телескопічний навантажувач MERLO. Таким чином, зерно з елеватора можна відвантажувати і зі стаціонарних точок відвантажень, і за допомогою автоотгрузчіков.

Потенціал елеватора по автоотгрузке - 1,5 тис. т. зерна на добу. А ось на залізницю елеватор здатний вантажити маршрути - тобто, за дві доби 3,5 тис. т.

«Це один з перших елеваторів ГК« Прометей », який почав вантажити маршрути», - говорить директор Юрій Старіков.

Підприємство розміщене на досить великій території - 25 гектарів. Елеватор обслуговує 48 співробітників. На зерносховище кажуть, що за зміну можна знаходити кілька десятків кілометрів.

Лабораторія

Лабораторія на будь-якому елеваторі починається не з відбору проб, і навіть не з обладнання. Починається вона з начальника ВТЛ. Саме керівники задають тон і ефективність всієї роботи. На «Помошнянском елеваторі» лабораторією керує Оксана Попроцького. Тут вона працює з 2003 року. Каже, що підбирати персонал для лабораторії досить складно. Адже співробітники повинні бути озброєні знаннями, мати хорошу пам'ять, швидкість роботи, і знати всі нюанси, починаючи з правильної методики відбору проб до визначення класності зерна.

Начальник ПТЛ елеватора Оксана Попроцького.

У лабораторії «Помошнянского елеватора» виконують всі аналізи, крім складних хімічних. Визначають вологість, смітну і зернову домішки, білок, вихід олії. Лабораторія оснащена всім необхідним обладнанням - від сушильних шаф до «Інфратека».


«Ми приймаємо пшеницю по класах. Це дуже велика праця, адже клейковину відмиванням вручну, перевіряючи результати отримані приладом. Адже для фермерів намагаємося визначити реальну якість зерна », - говорить начальник ПТЛ Оксана Попроцького.

Вона зазначає, що пшениця нового сезону має хороші показники по білку. Але, на жаль, врожайність культури невисока, порівняно з минулими роками.

«Якщо говорити про хвороби, фузаріозу мало, але є сажкові зерна. Це наслідок погодних умов », - каже Оксана Попроцького.

Підготовка до нового сезону

«Помошнянскій елеватор» модернізується. Почати вирішили з майданчика біля самого підприємства - там поклали нові плити. Поступово нове покриття планується на основних виробничих ділянках зерносховища. Основна частина інвестицій пішла на модернізацію лінії з підлоговими складами. На території всього 26 напольниками. Шість з них використовують під монокультуру - кукурудзу. Логіка такого рішення проста - в підлогових складах ця культура буде менше битися, чого не скажеш про 35-метрових СОГах.

Підлогові склади можуть зберігати 40 тис. т. зерна.

У підлогових складах для кукурудзи повністю відремонтували підлоги - їх вирівняли і забетонували. До старту збирання пізніх зернових оновили покрівлю, усунувши дефекти протікання і замінили ворота на деяких складах. На цій лінії встигли до приймання кукурудзи поставити ще одну точку автопріема, змонтували додаткову робочу вежу і встановили новий сепаратор БСХ-200.

«Цю модернізацію ми вирішили зробити влітку. Таким чином, у нас з'явилася можливість швидше обслуговувати фермерів, щоб в гарячий сезон не накопичувати в черзі машини з кукурудзою », - поділився директор елеватора Юрій Старіков.

Решта склади будуть використовувати під добрива і як резервні ємності.

На елеваторі ремонтують також вузли відвантаження - в основному акцент на самоплив. Їх частково поміняли повністю, частково відновили фрагменти. Роботи виконували силами свого слюсарного цеху. Його співробітники займаються обслуговуванням всього елеватора. Займалися також іншим транспортним устаткуванням.

«У цьому році ми повністю поміняли одну норію, на другий встановили нові стрічки і ковші. Міняємо мотори, комплектуючі », - розповідає Юрій Старіков.

На елеваторі оновлюють обладнання для приймання і відвантаження зерна.

На елеваторі планують також оновити термометрію в бетонних силосах. Всі дані по температурним режимам виведуть на комп'ютер, щоб лаборант міг оперативно відстежувати ситуацію по збереженому в СОГах зерну.


Про обладнання для фумігації зерна

У цьому році «Помошнянскій елеватор» придбав обладнання для газації зерна від шкідників. За словами директора зерносховища, ця установка абсолютно безпечна для зерна. Обробка проводиться на етапі приймання зерна, тому в силоси і склади воно надходить вже оброблене.

«Жук не заводиться, запаху немає, як немає і ніяких проблем з розмноженням комах. Установку купили недавно. Поки зараженого зерна у нас не було, так що вона чекає свого часу », - ділиться Юрій Старіков.

Конкуренція і додаткові послуги

Поруч з елеватором ГК «Прометей» працює зерносховище-конкурент, а в радіусі 30 км - ще два зернових підприємства. Чи заважає він «Помошнянскому елеватору» утримувати постійних клієнтів і знаходити нових? Керівник елеватора ГК «Прометей» стверджує, що немає. Юрій Сарика каже, що в компанії прагнуть запропонувати фермерам кращі ціни по культурам і підробці, але це не єдине, що дає перевагу в боротьбі за клієнта.

«Є багато рішень. Наприклад, швидкість роботи: швидко зробити аналіз, швидко вивантажити машину. Тому що навіть якщо конкурент буде давати в цей період часу трохи вищу ціну, але у нас це все буде швидше, практичніше і краще, - фермеру це цікавіше. Адже він стоїть на полі, простоюють комбайни, - це теж його гроші », - пояснює керівник.

Разом з тим «Помошнянскій елеватор» постійно розширює перелік своїх послуг. Крім традиційних - приймання, підробітки та відвантаження, тут також реалізовують мінеральні добрива, ЗЗР та насіння в рамках «Агромаркет». Товари на замовлення аграріїв розвозять по господарствах.

«Але іноді фермеру зручніше, щоб він приїхав на елеватор і сам все купив, тому що доставка може зайняти якийсь час, - є своя черговість», - пояснює директор елеватора Юрій Старіков.


Плани на новий сезон

Коли ми були в гостях на елеваторі, керівник розповів, що в сезон заготівлі зернових культур одна за одною відвантажувалися машини, і не один десяток вагонів відправився з зерном в порт. На елеваторі кажуть, що сезон почався слабенько через погодні умови в регіоні, - посуха і заморозки пошкодили посіви озимих. «Помошнянскій елеватор» влітку посилено готувався до приймання кукурудзи і соняшнику. Крім того, зерносховище в цьому сезоні приймає такі культури як рапс, сорго, сою.
«У регіоні є клієнти, які вирощують великі обсяги сорго. Ми плануємо прийняти велику кількість сорго. Це не нова культура для нас. Трохи елеваторів з нею працюють », - розповідає Юрій Старіков.

Таким Elevatorist.com побачив «Помошнянскій елеватор» - друге за потужністю зерносховище групи компаній «Прометей».


Інна Воробйова, Олена Гайдук, Elevatorist.com

Читайте також

Компанія «Прометей» взяла участь в конференції «Експорт зерна з України 2017

​2 листопада 2017 року відбулася II конференція «Експорт зерна з Украї...

03.11.2017
Одне з головних правил «Прометея» – порядність

​Одне з головних правил «Прометея» – порядність. Провідний менеджер із...

20.05.2019
Привітання з Новим Роком від Кропивницької філії “Прометей”

27.12.2016