ЗМІ про нас

Прометей-Чотирбоки: майстер-клас з модернізації підлогового зерносховища

19.02.2020

В Україні є багато старих зерносховищ, які рано поки списувати з рахунків. При правильному підході і модернізації на них можна отримати хороші результати. На елеваторі «Прометей-Чотирбоки» використовують саме таку стратегію. Поетапна модернізація дозволяє поступово підвищувати виробничі характеристики зерносховища і підробляти зерно до потрібної якості.

Як змінився елеватор за два роки і що йому ще належить, розповіли директор підприємства Юрій Старіков і генеральний директор елеваторного напрямку групи компаній «Прометей» Карен Гороян. Вийшов «живий майстер-клас» з модернізації підприємства. Читайте і беріть на вус :).

Поставити мету і спланувати

Зерносховище в с. Чотирбоки Хмельницької області група компаній «Прометей» придбала в 2016 році. Перший час елеватор працював в тестовому режимі, але висока врожайність зернових в регіоні і велика кількість працюючих тут фермерів дали зрозуміти, що в нього є хороше майбутнє.
Однак перспективу в Хмельницькій області бачить не тільки «Прометей», але і конкуренти. Щоб витримувати конкуренцію, потрібно розвиватися і йти в ногу з часом. Два роки тому компанія приступила до модернізації зерносховища в Чотирбоки. Зараз, в 2020-м, робота триває.

«Модернізація проходить в три етапи. Перший етап - це технічна модернізація вузлів відвантаження і вивантаження, другий - робота над новою ж / д гілкою і маршрутизація елеватора. Збільшення потужностей зі зберігання буде йти третім етапом проекту. У 2019 ми вклали в елеватор близько $ 1 млн. Ми бачимо тут перспективу і хороший потенціал », - коментує плани і фінансову сторону справи Карен Гороян.

Швидко приймати і відвантажувати

На першому етапі модернізації перед елеватором в Чотирбоки поставили завдання: збільшити потужності вузлів приймання і відвантаження зерна. Для цього довелося замінити старе і неефективне обладнання, зробити капітальний ремонт підземних транспортних галерей, а частина з них побудувати з нуля.
На підприємстві чотири вузли з приймання та відвантаження зерна, тому всі роботи з модернізації обладнання множилися вчетверо. Щоб швидко приймати зерно, в Чотирбоки відновили три завальних ями. Морально і фізично застарілі, вони не могли приймати зерно з сучасних машин. Найбільша яма на елеваторі зараз вміщує 120 т зерна.

У минулому році на зерносховище побудували додаткову завальну яму. За словами керівника Юрія Старикова, її використовують в гарячий сезон, щоб оперативно приймати зерно і не створювати черги з зерновозів. Як розповів директор, на підприємстві також поставили новий автопідйомник, зробили нові заїзди і встановили електронні ваги на 80 т.

Інженерні рішення на старому елеваторі були реалізовані так, що все зерно пiсля прийняття повинно було йти в сушарку, а це не завжди потрібно. Щоб прискорити приймання сухого зерна, на елеваторі пустили транспортер в обхід сушарки, що також збільшило швидкість приймання зерна.
Масштабну роботу провели на елеваторі і з транспортним устаткуванням. На чотирьох складах обладнання для вивантаження зерна замінили новим - старе не відповідало сучасним вимогам по швидкості відвантаження.
У деяких складах спочатку не було нижніх галерей. Юрій Старіков розповів, що на чотирьох напольниками довелося робити їх з нуля: рити траншеї і встановлювати транспортери. Зараз вони повноцінно працюють і дозволяють елеватору швидко вантажити зерно на авто і ж / д транспорт.
Завантаження у вагони теж приводили до сучасним технічним вимогам. На всіх залізничних вузлах відвантаження переробили бункери, встановили нові транспортери і норії. Це значно збільшило швидкість завантаження у вагони - до 200 т / год.

«Якщо раніше ми вантажили вагон 3-4 години, то зараз вантажимо вагон за 60 хвилин. Це дуже прискорило процес », - говорить про результати модернізації директор елеватора.

На машини зерно відвантажують за допомогою нового телескопічного грузоподьемніка. Його придбали в 2019-м. Як розповів керівник елеватора, навантажувач дуже спростив роботу.
Після двох років роботи на елеваторі модернізували всі точки відвантаження і приймання: тепер тут використовують технічно вдосконалені 4 пункту приймання з авто, 3 точки для ж / д відвантаження і автоотгрузку.

Швидко підробляти

Посилили елеватор і за швидкістю підробітку зерна. У 2019 тут поставили ще 2 сепаратора БСХ 200. Тепер «Прометей-Чотирбоки» має три очисними машинами з пропускною спроможністю 200 т / год кожна.

«У нас на кожній точці приймання є свій сепаратор. Прийшов засмічене зерно, - ми його відразу можемо підробити, почистити і покласти в склад. Це дозволяє дуже швидко вивантажувати зерно. Ми хочемо, щоб клієнт не стояло під елеватором і не чекав. Він працює в полі, йому важливо швидко приїхати, вивантажити і виїхати », - розповідає Юрій Старіков.

Найближчим часом на сепараторах збираються встановлювати аспірацію.
Сушарок на елеваторі теж три - ДСП-32, працюють на дизельному паливі. «О третій руки» на елеваторі можуть сушити близько 600 тонн зерна на добу. Керівник розповів, що в гарячий сезон вони працюють цілодобово, а люди виходять обслуговувати сушарки в 3 зміни.
Модернізація не обійшла стороною і лабораторію. Для відбору проб в Чотирбоки використовують новий автоматичний пробовідбірник, а аналіз зерна роблять в сучасній лабораторії з усім необхідним обладнанням. Керівник розповів, що в приміщенні зробили ремонт і поставили нові меблі, щоб люди працювали в нормальних умовах.
По сусідству з лаборантом - оператор ваговій. Він стежить за зважуванням машин за допомогою комп'ютера, контролює процес і включає світлофор біля ваг. Вага машини висвічується для водіїв на спеціальному табло.
Як каже керівник, позитивні зміни на елеваторі помічають і клієнти, адже до приходу «Прометея» до модернізації підприємства 20 років ніхто не торкався.
«Деякі фермери знають цей елеватор давно. Вони привозять до нас зерно і дивуються, стільки всього зроблено. Коли приїжджають постійні клієнти, які багато з нами працюють, я веду їх на екскурсію, показую, що ми зробили. Коли клієнти бачать, що для них створюються умови, вони із задоволенням приїжджають до нас знову », - розповів Юрій Старіков.

Стати маршрутним

Швидка логістика дозволяє підприємству відвантажувати більше зерна, збільшувати кількість клієнтів і пропонувати їм кращу ціну, - розставляє пріоритети керівник «Прометей-Чотирбоки», - ми хочемо йти в ногу з часом, вантажити маршрути і збільшити обсяги зберігання.

Завдання другого етапу модернізації - зробити елеватор маршрутним. Для цього планують удосконалити першу і побудувати другу ж / д гілку, придбати лебідки і все необхідне обладнання, поставити залізничні ваги.

Дві робочі лінії ж / д шляхів дадуть можливість елеватору вантажити маршрути.

«Якщо у нас залишиться одна гілка, нам« Укрзалізниця »не погодить маршрут, і ми його просто не встигнемо занурити. До того ж, зараз ми не можемо фізично поставити на наші шляхи 54 вагона. Для того щоб вони помістилися, нам потрібна ще одна гілка », - розповідає Юрій Старіков.

У Чотирбоки намір реалізувати будівництво другої ж / д гілки найближчим часом. Проектні документи вже готові. Як повідомив керівник, шукати підрядників для роботи будуть за допомогою тендера.

Паралельно з будівництвом нових шляхів на елеваторі побудують ще одну лінію для ж / д відвантаження - четверту.

... І надійно зберігати зерно

Привезли, підробили, а як щодо зберігання? За 2018 рік на елеваторі відремонтували старі підлогові склади не тільки знизу, але і зверху. У приміщеннях поміняли даху і ворота. У минулому році потужності зберігання наростили на 4 тис. Т - побудували новий металевий склад.
Але основна робота по збільшенню загальної потужності зберігання ще попереду. Це останній етап модернізації - будівництво декількох металевих силосів загальною ємністю від 20 до 30 тис. Т. Керівник елеватора планує, що це буде повноцінний елеваторний комплекс спеціально для підробітку і зберігання кукурудзи.
«У гарячий сезон все склади зайняті пшеницею і ячменем, а металеві силоси, спеціально під кукурудзу, ще більше оптимізують роботу елеватора», - планує директор «Прометей-Чотирбоки».

Олена Гайдук, Elevatorist.com

Читайте також

Анатомія агрохолдингу «Прометей»

Приймати не менше 100 дзвінків на день, спілкуватися з сільгоспвиробни...

14.01.2020
Рафаель Гороян для Фокус: Група компаній «Прометей», про «ключі» до успіху в агробізнесі та в житті

​Група компаній «Прометей», названа ім'ям античного героя, яке перекла...

04.05.2018
Представники компанії «Прометей» взяли участь в конференції «Агробілд: Зберігання та логістика зерна»

У Києві 9 лютого 2018 року відбулася конференція «Агробілд: Зберігання...

12.02.2018