ЗМІ про нас

«Прометей» демонструє фінансову стабільність, яка дозволяє компанії впевнено розвиватися

15.04.2019

Власник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян розповів журналу «Фокус» про фінансові підсумки 2018 го року, успішної стратегії ведення бізнесу з мінімальними банківськими інвестиціями, про нові вектори розвитку компанії і дефолт «Агроінвестгрупп».

- Які фінансові показники Компанії в 2018-му році? Наскільки заплановане збіглося з реальним?
- У планах було зберегти обороти і підняти маржинальність і в цьому ми на 90% досягли успіху - товарообіг в 2018-му році склав 1 млн. Тонн.
Зараз оборот компанії - близько 200 $ млн., При кредитному портфелі 25 $ млн. Коротких грошей. Згідно з міжнародним аудиту «Прометей» оцінюється в 187 $ млн. Чистий прибуток становить близько 12 $ млн. В рік. Це досить незвичайна ситуація, яка приємно дивує фінустанови стабільністю.

- Як «Прометей» сьогодні представлений в Україні?

- 20 елеваторів, 10 тис. Га - земельного банку, 43 одиниці великовантажної техніки - VOLVO, MAN і SCANIA.
Я прагну до того, щоб у нас фермер міг комплексно, зручно і вигідно для себе вирішити всі свої завдання. Ми повинні надати йому повний пакет послуг.
- І група компаній «Прометей» рухається в цьому напрямку - в 2018-му почали працювати в сфері агрохімії, зокрема - реалізації мінеральних добрив.
- Так, в регіональних представництвах компанії в шести областях почали реалізовувати міндобрива. Асортимент досить широкий: аміачна селітра, карбамід, амофос, сульфати магнію і амонію, суперфосфат. У перший же рік продали 100 тис. Тонн мінеральних добрив. У 2019 му році плануємо вийти на 300 тис. Тонн.
Ключова перевага співпраці з компанією «Прометей» - економія на логістиці і швидка доставка товару. Клієнти компанії можуть не тільки придбати міндобрива, а й обміняти їх за вигідними цінами на продовольчу пшеницю, насіння соняшника, сою, кукурудзу. При цьому фермер значно економить на логістиці, везучи добрива на тій же машині, на якій привіз сільгосппродукцію.
Надалі плануємо торгувати насінням, займатися доставкою дизпалива і виходити на ринок засобів захисту рослин (ЗЗР). Це буде свого роду економний супермаркет для фермера - при покупці зерна ми дамо йому хорошу ціну, і міндобрива він зможе купити з істотними знижками.
- На початку року одеська компанія «Агроінвестгрупп» «підвела» десятки гравців агросектору. Постраждали не тільки українські фермерські господарства, а й міжнародні трейдери, транснаціональні компанії і банки. Як Ви оцінюєте ситуацію, що склалася?
- Ця резонансна подія. Сума збитків для постраждалих від дефолту «Агроінвестгрупп» склала близько 200 $ млн., Кожен з яких втратив від 10 до 20 $ млн.
Модель «Агроінвестгрупп» схожа на нашу, але ця компанія рівно в два рази менше. І якщо у «Прометея» кредитний портфель 25 $ млн., То в «Агроінвестгрупп» примудрилися залучити 200 $ млн. Інвестори, кредитні установи та банки мали розуміти, що будь-яка переінвестіція, перекредитування це велика спокуса для дефолту, але гідної оцінки проведено не було. Сумно, що в нашій країні законодавчі та правоохоронні органи, фіскальні служби, покликані контролювати ці процеси допустили даний дефолт.
- Чи були передумови для сталося?
- Це або заздалегідь запланований акт, або, що мені здається більш ймовірним, компанія «Агроінвестгрупп» не змогла освоїти залучених суму інвестицій. В результаті на агроринку почалася паніка, всі побігли терміново відвантажуватися. І до нас теж. Природно, технічно ми не були готові до цього, але впоралися.
Більше 20-ти років «Прометей» демонструє фінансову стабільність і працює як швейцарський банк, тільки в сфері зберігання зернових. Близько 12 $ млн. Прибутку в рік компанії цілком вистачає, щоб комфортно жити і не поспішаючи, але впевнено розвиватися. Нам не цікаві шахрайські схеми. Та й сама природа моєї особистості не дозволяє допустити навіть думки про це.
Компанія стабільно росте разом з країною, що не випереджаючи її розвиток в фінансовому, економічному і законодавчому напрямках, але і не відстаючи від нього. Я дякую всім моїх друзів - членів великої родини «Прометей», а їх понад 10 тисяч, за співпрацю.

Читайте також

Компанія «Прометей» привітала Снігурівку з Днем міста

​Реалізація програм розвитку територіальних громад – незмінні напрямки...

06.10.2017
ГК «Прометей» попереджає про можливі шахрайські дії

​Шановні контрагенти, клієнти та партнери! Стало відомо, що в банки,...

04.07.2019
«Прометей» купив елеватор в с. Казанка Миколаївської області

У липні 2015 р мережу елеваторів групи «Прометей» поповнилася новим ел...

21.07.2015