ЗМІ про нас

Прометей: інвестиції в автопарк і земельний банк

17.01.2023

ГК «Прометей» не з чуток знає, що таке окупація активів та руйнування інфраструктурних об'єктів. Чотири з восьми окупованих елеваторів компанії вдалося повернути під свій контроль, але вони в напівзруйнованому стані та заміновані. Тим не менш, компанія планує їх відновлювати. А ще вивчає тему інвестицій в оптимізацію та покращення бізнесу у воєнний час.

Зокрема, наразі інвестує в логістику. Вже має на балансі 70 машин і впродовж наступних 3-4 місяців цю цифру планує збільшити до 100. Хоча, як зауважує голова Наглядової ради Рафаель Гороян в коментарі виданню Latifundist.com, компанія потребує 250-350 машин, тому надалі інвестиції в логістику буде зменшувати.

«Наша основна задача на 2023 рік — зберегти бізнес. По можливості, розвиватися. Щодо інвестицій, то ми наперед дивимося, що буде з агробізнесом через 2-3 роки. І серйозно готуємося до розвитку подій. Так, ми вже бачимо, що орієнтовно у лютому 2024 року в агробізнесі почнеться криза. Рахуйте самі: у 2021 році країна зібрала 120 млн т зернових, у цьому році - 60 млн т, а у 2023 році збере приблизно 40 млн т. Об'єми виробництва впадуть в три рази. Тобто ми в три рази будемо менше виробляти, відвантажувати та експортувати збіжжя», - прогнозує Рафаель Гороян.

Розглядає компанія і інвестиції у посилення свого трейдерського напрямку. Рафаель Гороян говорить, що поки цей напрямок розвивається, бо виробники мають що експортувати. Єдина проблема — черга з суден через повільний темп проведення перевірок. Наразі ГК «Прометей» через «зерновий коридор» експортувала 250-300 тис. т зерна.

Ще один напрямок інвестицій — розширення земельного банку. Через бойові дії в компанії залишаються замінованими близько 2 тис. га. До посівних робіт вони будуть непридатні і наступного сезону. Тому зараз придивляються до земель, які знаходяться подалі від зони бойових дій. Однак, як підкреслює Рафаель Гороян, чим більший ризик, тим і земля дешевша. А вхідна ціна в сучасних реаліях дуже важлива.

«Цього року маємо великі втрати, але нас втішає операційний прибуток. Якщо наша компанія буде так розвиватися і далі, то ми зможемо вже за 1-1,5 роки відбити всі втрати як активів, так і знищеного товару. Тому зараз важливо грамотно вибудовувати свою стратегію. У нас є і виробництво, і елеватори, і автотранспорт. З'являться вагони. На базі елеваторів є міндобрива, ЗЗР і насіння. Все це в комплексі дає високу прибутковість на кожній експортованій тонні. Тому важливо відчувати цю синергію та правильно інвестувати».

Читайте також

У ТОП-100 найбагатших українців за версією журналу «Кореспондент» увійшов миколаївський бізнесмен Рафаель Гороян

​Журнал «Кореспондент» презентував рейтинг «100 найбагатших українців»...

04.10.2019
Спростування некоректної інформації в ЗМІ

​9 грудня в мережі з’явилася некоректна інформація, до якої група комп...

11.12.2016
Компанія «Прометей» уклала перші угоди на умовах FOB

​За версією журналу Forbes компанія «Прометей» займає 17 місце серед н...

29.09.2017