Новини компанії

«Прометей» придбає три агропідприємства і металевий силосний елеватор з новітньою технологією

13.08.2019

8 серпня на сайті АМКУ було повідомлення про те, що група компаній «Прометей» має намір через підприємство «Буцефал» (Миколаївська область) придбати кілька агропідприємств та елеватор у компанії «Кернел». Мова йде про підприємства «Агрофірма «Вісла», «Злагода», Агрофірма «Україна» в Миколаївській області та елеваторі в смт Миколаївка, Одеської області.

Голова правління групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян в коментарі Latifundist.com підтвердив цю інформацію. Керівник сказав, що загальний земельний банк придбаних земель становить 8 тис. га.

– «Вирішили інвестувати в аграрний напрямок компанії, тому що він прибутковий. Крім того, наш непрофільний бізнес – виробнича компанія «Прометей» почала активно розвиватися, зокрема, професійно виросли фахівці: агроном, механіки, керівництво. А коли у людей є амбіції, треба давати можливість для розвитку, щоб ці співробітники залишилися в системі компанії. Адже інакше є ризик, що їх переманять, або вони самі підуть, можливо, навіть до конкурентів. Щоб цього не сталося, ми додали банк землі. Стався нормальний, природній розвиток», – зазначив керівник.

В активах компанії «Прометей» також з’явиться металевий силосний елеватор з новітньою технологією на 62 тис. т зберігання зернових, який також придбала група. Таким чином, угода була оформлена в рамках одного договору купівлі елеватора і земель.

– «З урахуванням того, що в цьому році ми придбали ще 3 елеватора, в цілому, сьогодні в компанії 23 елеватори, потужністю понад 1,2 млн т зернових. Плануємо й надалі розширювати елеваторну мережу і вийти на перше місце в Україні за обсягом зберігання »- зазначив Рафаель Гороян.

Сьогодні «Прометей» веде переговори про придбання ще 2 елеваторів. І до кінця року компанія планує придбати як мінімум один елеватор.

На придбаних землях «Прометей» планує вирощувати зернові (пшеницю, ячмінь, кукурудзу), соняшник, горох. А ось від ріпаку, за словами керівника компанії, швидше відмовляться. Так як підприємства розташовані в ризиковій зоні і витрати на його вирощування досить великі, а віддача – не така, як хотілося б.

– «У нас є елеватори, логістика, трейд, зовнішньоекономічна діяльність, внутрішня закупівля і дистрибуція мінеральних добрив. Всі ці напрямки бізнесу з’являлися природним чином. У цьому ланцюжку все взаємопов’язане. Якщо вирвати з цього кола якийсь один, все розвалиться. Але при цьому кожна ланка, взята окремо, теж розвивається. На базі елеваторів компанії ми зараз створюємо Агромаркет: нарощуємо продаж мінеральних добрив і плануємо в найближчий місяць зайнятися реалізацією ЗЗР та насіння», – пояснив Рафаель Гороян.

За даними Рафаеля Горояна, до кінця цього року компанія навряд чи буде купувати земельні активи, так як необхідно освоювати придбане. Проте, у компанії є бажання і можливості й надалі розширювати земельний банк і інвестувати в аграрне виробництво.

Читайте також

Рафаель Гороян в програмі Open Case

15.11.2017
Компанія «Прометей» привітала Снігурівку з Днем міста

​Реалізація програм розвитку територіальних громад – незмінні напрямки...

06.10.2017
Експорт зерна з України досягне рекордних 49 млн тонн

​У новому маркетинговому 2018/19 році Україна може поставити на зовніш...

25.02.2019