Новини компанії

Будивництво торгово-офісного центру на Потьомкінській

24.12.2020

Протягом останніх декількох років в інформаційному полі неодноразово з'являлася інформація про скандали на тлі будівництва торгово-офісного центру в Миколаєві на вулиці Потьомкінській, яке простоювало протягом тривалого періоду. Бізнес, який на законних підставах готовий інвестувати в місто і його зовнішній вигляд, зіткнувся з нерозумінням з боку різних «сфер впливу».

Два роки тому міській владі був представлений проект сучасного і красивого будинку за швейцарською технологією з сучасним вентильованим фасадом, який здатний не тільки не пропускати холод, але і утримувати всередині тепло. При розробці цього проекту планувалося використовувати унікальну гірську породу для фасаду - туф, привезений безпосередньо з місце народження з Вірменії. Обидва корпуси, згідно з проектом, будуть об'єднані надземним переходом. У Миколаєві аналогів такого будинку немає - воно ексклюзивне за своїми архітектурними параметрами.

По закінченню всіх будівельних робіт і введення будівлі в експлуатацію Миколаїв міг би отримати не тільки поліпшений естетичний вигляд однієї з центральних вулиць - повноцінна робота торгово-офісного центру забезпечить 500 нових робочих місць для місцевих жителів, в тому числі і амбітних студентів. Відповідно, це говорить і про поліпшення добробуту миколаївців.

Є ще один вагомий для всіх городян плюс в роботі бізнес-центру, який криється в тому, що за попередніми підрахунками Миколаїв в загальній сумі може отримати близько 5 мільйонів доларів інвестицій від реалізації цього проекту. Це, в свою чергу, дало б місту можливість поліпшити якість життя миколаївців і поступово підвищувати інвестиційну привабливість.

Однак місто і його мешканці можуть залишитися без усіх цих переваг через тривалу боротьбу за можливість в установленому законом порядку реалізації цього масштабного проекту.

Земельна ділянка в центрі Миколаєва, яка нині знаходиться в користуванні ТОВ «Буцефал», свого часу був досить спірним - в 2008 році на ньому проводилися будівельні роботи, але через рік будівництво було заморожено. В ході розглядів, суд зобов'язав фірму-забудовника знести споруду на ділянці через невідповідність документів щодо відведення землі, а так само проектної документації вимогам закону, що діє в той період часу.

На етапі виконання судового рішення виконавчою службою, виникли труднощі, пов'язані з тим, що здійснити знесення було складно з технічної сторони, так як для виконання рішення суду необхідно було розробити проектну документацію на демонтаж будівлі, а також, на додаток до витрат на проектні роботи, необхідно було знайти кваліфікованих підрядників і оплатити їхні послуги. Таким чином, з огляду на величезні витрати, які необхідно понести в зв'язку з виконанням рішення про знесення конструкції, виконавчі провадження неодноразово відкривалися, але через неможливість виконання, їх закривали.

У липні 2018 року Миколаївська міська рада виставила ділянку по вул. Потьомкінська, 114, з розташованою на ньому недобудованою конструкцією, на земельні торги для продажу права її оренди. Перемогу на аукціоні здобуло ТОВ «Буцефал».

Незабаром після аукціону сторони на законних підставах підписали договір оренди землі для будівництва та обслуговування торгово-офісного центру. ТОВ «Буцефал» був розроблений проект на будівництво торгово-офісного центру, який пройшов всі необхідні експертизи і отримав всі передбачені законом узгодження, а так само отримано дозвіл на будівельні роботи, після чого забудовник приступив до початку будівництва на орендованій ділянці землі.

Однак, в лютому 2020р, на фінальному етапі першої черги будівництва, коли готовність офісної будівлі досягла 95%, прокуратурою Миколаївської області було подано позов до Господарського суду Миколаївської області, в якому містилася вимога достроково розірвати договір оренди землі, укладений між Миколаївською міською радою та ТОВ «Буцефал», а земельну ділянку, на якому майже завершені будівельні роботи та знаходиться будівля, практично готове до введення в експлуатацію, повернути в користування міської громади.

Одним з основних аргументів до позовних вимог позивача було твердження про те, що земельна ділянка використовується компанією не за цільовим призначенням - замість будівництва здійснюється «добудова» будівлі, і, як наслідок, прокуратура заявляє про порушення інтересів держави в особі Миколаївської міської ради, пов'язаних з неможливістю орендодавця «вільно використовувати і розпоряджатися землями, і неможливістю реалізувати соціально-економічні та культурні програми», однак чіткого пояснення, яким чином порушуються інтереси міста і які саме програми можуть залишитися нереалізованими, прокуратура у своїй позовній заяві не призводить.

Як зазначають юристи ТОВ «Буцефал», Державні будівельні норми не містять такого поняття, як «добудова», про що йде мова в позові прокуратури, а визначення терміна «будівництво» мається на увазі як нове будівництво будівлі, так його реконструкцію і переоснащення.

Також, постановою Кабінету Міністрів України «Про деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт» визначено, що будівельні роботи можуть виконуватися тільки після отримання документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, а також отримання замовником дозволу на будівельні роботи. З юридичного боку конструкція, яка перебувала на земельній ділянці в момент передачі його в оренду, будівлею не була через відсутність реєстрації такого об'єкта в державному реєстрі прав на нерухоме майно. Таким чином, юристи компанії наполягають на тому, що ТОВ «Буцефал» веде на земельній ділянці роботи з будівництва нового об'єкта нерухомості, що ніяким чином не порушує умови чинного договору оренди землі. Також законність проведення будівельних робіт підтверджує діючий на даний момент договір оренди землі і дозвіл на будівельні роботи, видане управлінням ДАБК Миколаївської міської ради.

Господарський суд Миколаївської області позов прокуратури не задовольнив і підтвердив своїм рішенням, що будівництво торгово-офісного будинку по вулиці Потьомкінських ведеться компанією «Буцефал» в правому полі, на підставі повного пакету документів, на належним чином відведеній земельній ділянці, і погодився з позицією відповідача про використанні відведеного в оренду земельної ділянки за цільовим призначенням. Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, прокуратура подала на нього апеляційну скаргу.

ТОВ «Буцефал» зі свого боку не розуміє дії прокуратури, оскільки суд першої інстанції підтвердив законність будівництва торгово-офісного центру на вказаній ділянці, але продовжить відстоювати правомірність проведених робіт в суді апеляційної інстанції. Зі свого боку компанія готова повторно надати суду весь пакет документації, що дозволяє будівництво, звернути увагу на всі норми законодавства, які підтверджують позицію підприємства, щоб довести законність своїх дій. «Буцефал» розраховує, що суд прийме зважене і юридично обґрунтоване рішення, оскільки це господарське виробництво є не лише особистою проблемою однієї компанії - його можна вважати і показником того, як українська влада сприяє в покращенні міста, і як наслідок, життя населення.

Читайте також

Вітаємо з Новим роком та Різдвом!

Шановні клієнти, партнери і колеги! Вітаємо вас з Новим роком та Різдв...

31.12.2020
Автопарк «Прометея» поповнили позашляховики Renault Duster

​Лідер аграрного ринку України – компанія «Прометей» продовжує розвива...

06.07.2019
Україна за липень-жовтень експортувала 2 млн тонн олійних культур

Українські експортери протягом липня-жовтня 2017/18 МР поставили на зо...

07.11.2017