ЗМІ про нас

Рафаель Гороян: Наслідки від економічної кризи будуть набагато страшніше, ніж від коронавіруса

19.03.2020

Сьогодні в Україні зупинені підприємства, багато хто перейшов на роботу онлайн, припинені залізничні пасажирські перевезення. Все це проходить в рамках боротьби з коронавірусом. Але ці крайні заходи можуть дуже боляче вдарити по українській економіці.

Треба розуміти, що ми входимо у фінансову кризу, і вона буде набагато страшніше за кризу 2008 року, тому що сьогодні, крім пандемії коронавіруса, є ще ряд «обтяжливих» факторів - це припинення виробництва в Китаї, зупинка ринків збуту, сировинний конфлікт Росії і Саудівської Аравії. Все це одночасно зробить економічну ситуацію в Україні дуже складною.
Тому сьогодні не можна допустити зупинки стратегічно важливих об'єктів, які заводять валюту в країну, генерують ВВП України. Не можна зупиняти відразу всю потужну систему, яка рухає нашу економіку. Багаті держави можуть собі дозволити зупинитися на кілька місяців і залишити своїх людей вдома.
Якщо похитнеться бізнес в Америці, Швейцарії, Англії, Німеччині, то держава за допомогою дотацій надасть підтримку. Якщо похитнеться бізнес в Україні, ніхто його рятувати не буде. Вже сьогодні ми бачимо таку ситуацію - не держава допомагає підприємцям, а Президент звертається до бізнесу, щоб він рятував державу.
Що може статися, якщо бізнес зупиниться? Зупиниться торгівля. Стане все виробництво і фінустанови, припиниться кредитування. Почнуть банкрутувати серйозні компанії, в основному великі. Буде хаос, деградація населення, голод і підвищена злочинність. На відновлення нормального життя нам знадобляться роки.
Вже зараз ми бачимо стрімке падіння гривні. За два тижні інфляція стрімко наближається до 20%. І з повною упевненістю можна сказати, що в країні буде технічний дефолт. Тому в даній ситуації треба навпаки більше працювати. Так, звичайно, потрібно рятувати людей. Потрібно закривати громадські заклади, стежити за санітарними нормами, але ні в якому разі не можна зупиняти рух між містами, жодна країна в світі не зупинила метро. Те, що люди не виходять на роботу, це не означає, що вони будуть сидіти по домівках - так вірус не зупинити.
Я на 100% згоден, що потрібні максимальні запобіжні заходи - чисті руки, застосування антисептиків, забезпечення лікарень експрес-тестами. Ми повинні розуміти, хто хворіє, і кого потрібно ізолювати. Саме на це потрібно сьогодні робити акцент в першу чергу. Сьогодні ні в одному місті немає тестів на коронавірус в достатній кількості.
Тому зараз не повинно бути ніякого «святкового» настрою в зв'язку з карантином. Йти на канікули і займатися медитацією не на часі. Інакше ми побачимо наслідки цього вже через пару тижнів, а вже через рік точно. Треба працювати. Треба відновити транспортне сполучення. Ні в якому разі не закривати вантажні митні пункти і не скасовувати з'єднання між областями. Адже якщо фермери не зможуть привезти зерно в порт, де вони отримають живі гроші. А це значить, вони не зможуть сіяти, і тоді ми залишимося на наступний рік без хліба і без валюти.
Наслідки від економічної кризи стануть набагато страшніше. Від бідності і злочинності може померти набагато більше людей, ніж від коронавіруса. Сподіваюся, що ця глобально страшна, сумна історія не трапиться в нашій країні.
за матеріалами Elevatorist.com

Читайте також

Компанія «Прометей» виходить на експорт на умовах FOB

​Компанія «Прометей» довгий час не займалася торгівлею зерновими на ум...

20.09.2017
Весняна посівна виробничої компанії «Прометей» виходить на фінішну пряму

Виробнича компанія «Прометей» продовжує весняну посівну. Загальна пло...

12.05.2021
«Класна» пшениця буде в дефіциті, – Рафаель Гороян для Агро Перспектива

​Голова наглядової ради «Прометей» Рафаель Гороян стверджує, що експор...

20.07.2016