Новини компанії

Різкі коливання курсу збанкрутять аграріїв - Р.Гороян

15.01.2015

У зв'язку з дорученням глави держави про зниження курсу долара, вчора багато українських трейдерів зупинили закупівлю зернових або значно знизили закупівельні ціни. Керівник зерноторгівельної комп анії «Прометей» Рафаель Гороян прокоментував ситуацію:
«Сьогодні ринок зерна в Україні завмер. Фермери не продають, трейдери не купують. Всі в очікуванні. Для експортерів різкі коливання курсу - це зупинка торгівлі в цілому. Різкий зліт курсу кілька днів тому небезпечний так само, як і штучне зниження сьогодні.

Дії НБУ фактично зупинили ринок. Гравців змусили взяли паузу, але специфіка зернового бізнесу така, що тут важлива маневреність, але різкі рухи - неприпустимі. І головне, не можна розривати цикл. Зараз такий час, коли феремери активно готуються до посівної, закуповують посівний матеріал і паливо, а через місяць-два почнуть звільняти і реконструювати склади. При відсутності власних коштів, залучити інвестиції буде складно. Іноземні інвестори розуміють, що в українському аграрному секторі можна заробити, але без гарантій - ризикувати своїми грошима не поспішають. Сьогоднішня лихоманка призведе або до обмеження посівів або до краху багатьох господарств галузі восени.

Що стосується трейдерів, сьогодні на ринку залишилися лише поодинокі, хто тримає ціну, але така поведінка можлива тільки при наявності у гравця вільних коштів. Для бізнесу, який обертають власні кошти, такі зупинки - неприпустима розкіш, - підкреслив Р.Гороян.

Читайте також

«Прометей» презентував інтернет-магазин для фермерів

Нещодавно компанія представила свій новий сайт - інтернет-магазин «Про...

11.08.2021
Групі «Прометей» виплатили 12 млн. грн ПДВ

​Сьогодні, 15 червня, компаніям-експортерам групи «Прометей» з бюджету...

15.06.2017
«Прометей» купив ще один елеватор – на станції Йосипівка в Кіровоградській області

На початку травня мережа елеваторів «Прометей» поповнилась ще одним –...

11.04.2016