ЗМІ про нас

Розблокування морських шляхів України РФ може використати для нападу на Одесу, - Рафаель Гороян

08.06.2022

Незважаючи на те, що питання продовольчої безпеки стало зараз однією з найактуальніших тем, а Володимир Путін заявив про готовність розблокувати судноплавство у Чорному морі, Україні не можна йти шляхом спільного розмінування акваторії з державою-агресором. Росія може використати ці торгові шляхи для нападу на Одесу та подальшого захоплення Півдня України. Таку думку висловив власник Групи Компаній «Прометей» Рафаель Гороян в коментарі виданню «Новое время» (НВ) .

Він вважає додатковим ризиком участь Росії спільно з Туреччиною у розмінуванні на території України та супровід суден із зерном. «Росіяни братимуть у всьому цьому участь і матимуть доступ до певної інформації. Чи не напружує той факт, що Росія вирішуватиме в Україні державні питання, хоч і опосередковано?» — обурений власник Прометею.

Рафаель Гороян, як один зі сценаріїв рішення, розглядає наявність міжнародного військово-морського угруповання в Чорному морі без участі РФ, як держави-агресора.

«Було б дуже добре, якби на себе взяли [гарантії] такі авторитетні країни, як Англія, Франція, Америка, Німеччина. Це статусні держави, які мають гарну репутацію», — підкреслює власник ГК «Прометей».

Україні потрібні гарантії, що Росія не використає розміновані фарватери, щоб зайти десантними кораблями в Дністровський лиман чи сусідні з Одесою порти Чорноморськ чи Південний, наголошує Рафаель Гороян.

Читайте також

Прометей довів, що звинувачення щодо несплати 7 млн грн податку – безпідставні

На прошлой неделе, 3 апреля 2013 года, ООО «Зерноторговая компания «Пр...

09.04.2013
«Прометей» допомагає розчищати снігові замети в Баштанському районі

​Спецтехніка «Прометея» допомагає розчищати населені пункти, де знаход...

13.03.2020
Група «Прометей» за півроку реінвестувала більше $ 3 млн. прибутку в переоснащення елеваторів

​З липня 2015 року група компаній «Прометей» реінвестувала 40% прибутк...

28.01.2016