Новини компанії

Стабілізації цін на міндобрива очікувати не варто до квітня-травня 2022 р., - трейдер із добрив компанії «Прометей» Олег Яшулін

01.12.2021

Цінової стабілізації на ринку міндобрив до квітня-травня 2022 року очікувати не варто, передумов до зниження ціни немає і в короткостроковій перспективі не буде.

Про це повідомив трейдер із добрив компанії «Прометей» Олег Яшулін.

За його словами, друге півріччя ознаменувалося висхідним трендом на ринку мінеральних добрив, і причиною цього є висока сировинна компонента в їх собівартості.

Відмічається, що складна економіка виробництва змушує виробників добрив перекладати додаткові витрати, пов'язані зі зростанням ціни газу, на споживачів. Внаслідок цього, українські агровиробники вже зіткнулися не лише зі зростанням цін на добрива, а й із їх нестачею.

«Наразі на ринку простежується дефіцит. Навесні зі 100% гарантією фермери також зіштовхнуться з нестачею міндобрив. Оскільки ситуація з газом залишиться напруженою, багато заводів у Європі вже зараз на межі зупинки. Відкату цін на міндобрива зараз однозначно не буде, навіть якщо припустити, що ціна на газ почне зараз падати», — наголосив Олег Яшулін.

Водночас, за словами трейдера із добрив ГК «Прометей», компанія забезпечена товаром у повному обсязі.

«Загалом, продажі йдуть на порівнянні з торішнім рівнем. Спостерігається незначне просідання у продажах азотних, але водночас зріс обсяг збуту NPK добрив. Співвідношення продажів азотних та складних добрив варіюється на рівні 70:30 відповідно», — деталізує Олег Яшулін.

В рамках стратегії клієнтоорієнтованості, «Прометей» врахував потребу агровиробників в оперативній комунікації щодо інформування про зміни цінової пропозиції, залишки на складах і т.д.

«Ми зацікавлені у наших партнерах, тому повідомляємо про зміни ринкової кон'юнктури. У ситуації, що склалася на ринку міндобрив, аграрій ризикує зіткнутися з необхідністю скорочення посівних площ. Тому фермер, у будь-якому випадку, має приймати рішення на підставі детального аналізу об'єктивних даних, і в цьому ми допомагаємо йому», — прокоментували в «Прометей».

У компанії радять аграріям не відкладати закупівлю добрив, очікуючи зниження ціни. Кон'юнктура, що склалася на ринку, не виключає дефіциту необхідних обсягів азотних добрив на складах. Тому купувати міндобрива потрібно зараз.

«Наразі на ринку пропозиція азотних добрив дуже обмежена. Імпорт заходить, але його не так багато, і він заходить лише на південь — у порти. Постачання з Казахстану здійснюються також не в тих обсягах, які покривали б потребу», — резюмує трейдер із добрив ГК «Прометей».

Читайте також

Рафаель Гороян: Модернізувати старий елеватор дешевше, ніж побудувати сучасний

​Власник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян вважає, що дешевше м...

07.05.2018
Спадкоємець керівника групи «Прометей» Давід Гороян вручив кубок переможцю бою в рамках турніру з кікбоксингу

​За підсумками першого бою турніру з кікбоксингу, який проходив в Мико...

25.04.2016
Засновник «Прометея» Рафаель Гороян виступив спікером на Підприємницької конференції №1

​25 листопада в Миколаєві відбулася масштабна бізнес-подія – Конференц...

27.11.2018