Новини компанії

Уряд прийняв програму підтримки фермерства на 2018-2020 рр

18.09.2017

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про схвалення Концепції розвитку фермерських господарств і сільськогосподарської кооперації на 2018-2020 роки». Концепція спрямована на створення організаційних, правових і фінансових передумов для розвитку фермерських господарств і сільськогосподарських кооперативів, поліпшення матеріально-фінансового становища сільського населення.

Про це повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Документ був підготовлений Мінагрополітики в тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників – найбільшим професійним об’єднанням фермерів в Україні.

«Ми повинні підняти українське фермерство на абсолютно новий якісний рівень. Це дозволить створити нові робочі місця на селі, наситити якісними продуктами внутрішній український ринок, і зробити значний внесок в розвиток національної економіки », – зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, звертаючи увагу на важливість прийняття Концепції.

Представляючи проект Концепції членам Уряду перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк зазначив, що системна державна підтримка дозволить реалізувати виробничий і соціальний потенціал фермерських господарств, сприяти розвитку сільських територій та нарощування виробництва агропродукції з високою доданою вартістю.

«Впровадження системної підтримки фермерства дозволить збільшити виробництво валової продукції сільського господарства в два рази за три роки до 12% і розвинути переробку сировини всередині країни. Це забезпечить зростання валютної виручки від аграрного експорту і підвищить маржинальність для суб’єктів господарювання », – підкреслив перший заступник Міністра агрополітики.

Також він акцентував, що програма підтримки не є декларативною, а підкріплена значним фінансовим ресурсом. «У наступному році Уряд пропонує закласти в держбюджеті рекордну суму на підтримку фермерських господарств – 1 млрд гривень. Крім того, продовжують діяти і інші напрямки підтримки, зокрема, надання пільгових кредитів, часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки і обладнання, здешевлення кредитів ».

Програма включає в себе фінансові інструменти підтримки виробництва тваринницької продукції, садівництва, виноградарства та переробки сільськогосподарської продукції, здешевлення агрокредитів і агрострахування і підтримку фермерів-початківців.

Також планується проведення спеціальних земельних аукціонів на право оренди земель під садівництво виноградарство, хмелярство і вирощування органічної продукції.

В результаті реалізації Концепції очікується збільшення частки фермерських господарств у виробництві валової продукції сільського господарства до 12%, зростання числа робочих місць в п’ять разів – з 100 тис. До 0500 тисяч, технічне переоснащення фермерів, збільшення на 10% площ під органічними культурами.

Концепція стимулювати придбання господарствами статусу фермерів і об’єднання фермерів в кооперативи.

Читайте також

Компания «Прометей» на пятой позиции рейтинга ТОП-15 по элеваторным мощностям

​В рейтинге ТОП-15 компаний по элеваторным мощностям по итогам 2020 го...

26.02.2021
Рафаель Гороян: Від рівня транснаціоналів нас відділяє лише час

​Сьогодні група компанії «Прометей» ще не встигла вийти на транснаціон...

07.06.2019
Благодійний фонд Рафаеля Горояна виділив кошти на будівництво каплиці в с. Чотирбоки

​Благодійний фонд Рафаеля Горояна за традицією допомагає соціальним об...

17.03.2018