Новини компанії

Збій в ГФС: «достукатися» до податкової «Прометею» допомогла преса

26.06.2015

Миколаївська група компаній «Прометей», зіткнувшись з систематичними проблемами з сервісом реєстрації податкових накладних, змогла змусити УКРІНФОРМ відреагувати, тільки звернувшись в пресу.


Справа в тому, що в перебігу двох тижнів одному з підприємств групи - компанії «Прометей-Голд» не вдавалося зареєструвати податкові накладні за торговельними операціями. Фактично, господарська діяльність компанії виявилася заблокованою. Неофіційні пояснення податківців зводилися до можливих технічних збоїв роботи сервісу. Скарги в управління фіскальної служби різних інстанцій, а також службу техпідтримки УКРІНФОРМ з вимогою роз'яснення ситуації, її врегулювання і пошуку відповідальних залишалися без відповіді. Звернути увагу податкової на життєво важливої проблему для будь-якого бізнесу вдалося тільки за допомогою преси.


Як говориться в сюжеті журналістів 5 каналу, за три тижні до запуску цифрової звітності ПДВ в податковій систма виник суцільний хаос. Компанії, які платять в бюджет України мільйонні податки, не можуть зареєструвати навіть податкові накладні.


«При спробі реєструвати документ, програма відповідає, що« договір з податковою не укладено, зверніться в податкову для укладення договору », хоча у нас на руках укладений договір», підкреслив юрисконсульт групи «Прометей» Роман Антонян.


Чиновники місцевих інстанцій УКРІНФОРМ заявляв, що «причини збоїв не розуміють»


«Податкова інспекція ніякого відношення до реєстрації податкових не має. Ми тільки бачимо, коли підприємство зареєструвало накладну. А чому відбувається блокування, ми не знаємо », зазначила заступник начальника ДПІ Центрального району м.Миколаєва Ольга Купчишина.


Представник інших великих підприємств підтверджують, що такого роду системна похибка блокує роботу компанії. У Миколаївському обласному управлінні УКРІНФОРМ повідомили, що про проблему знають. «Може бути, це якісь нестиковки програмного забезпечення», прокоментувала ситуацію начальник відділу обласного управління УКРІНФОРМ, Ірина Лукіна.


Глава наглядової ради групи «Прометей» Рафаель Гороян акцентував увагу на важливості проблеми: «Наша компанія займає 45% ринку олійних в Миколаївській області, оборот компанії становить 1,5 млрд гривень, ми є одним з основних платників податків нашої області. І таке ставлення свинське неприпустимо до мого бізнесу »


Вибачення чиновників підприємців не рятують. Іноземні партнери не розуміють, чому відсутні фіскальні документи. І як результат, можуть припинити співпрацю з Україною. Податкових надходжень до державної скарбниці від цього не додасться, - резюмують автори сюжету.


На даний момент проблеми з реєстрацією накладних у ТОВ «Прометей-Голд» розв'язалися, система приймає звітність в нормальному режимі. Можливо, саме преса розворушила податківців.

«Чиновники створюють для бізнесу складні лабіринти. Однак забувають, що хтось може піти навпростець. І тим самим навіть зламати хитросплетіннях систему. Хотілося б, щоб впреть податкова була більш відповідальна перед своїми абонентами, а бізнес не боявся вимагати у чиновників виконання своїх зобов'язань », - відзначили за підсумками врегулювання ситуації в прес-службі групи« Прометей ».


Читайте також

Новорічний корпоратив 2019

10.01.2019
Компанія «Прометей» виходить на експорт на умовах FOB

​Компанія «Прометей» довгий час не займалася торгівлею зерновими на ум...

20.09.2017
ГК Прометей виходить на експорт з Китаєм

​Згідно з офіційним реєстром державної служби України з питань безпеки...

28.10.2019