ЗМІ про нас

Здай зерно - отримай ЗЗР, або Нові послуги елеватора

13.10.2020

«Перед запуском вивчав аналітику і переживав за новий бізнес. Тому зовсім не очікував, що цей напрямок з такою величезною швидкістю і практично з нульовими вкладеннями дасть нам віддачу », - розповідає Рафаель Гороян.

У чому ж був рецепт успіху? По-перше, це можливість придбання товарів в одному місці - клієнт привозить зерно на елеватор, а додому відвозить потрібні товари. По-друге, наявність системи знижок і можливості обміну товару або покупки в кредит. По-третє, безкоштовна консультація досвідчених агрономів-консультантів, які завжди підкажуть, яке насіння або добрива взяти, щоб вони були ефективними.

Рецепт спрацював і в цьому році Агромаркет виповнюється два роки. Latifundist.com було цікаво дізнатися, наскільки за цей час «виріс» проект - як розширився асортимент продукції, які нові послуги з'явилися для аграріїв і як компанія планує надалі розвивати напрямок.

Читати по темі: Агромаркет, або Як Прометей задає тренд

НАЙПОПУЛЯРНІШІ - АЗОТНІ ДОБРИВА

За рік в Агромаркет компанія реалізує близько 100 тис. т мінеральних добрив.

Асортимент складається з 15 позицій (для порівняння: в 2018 році в продажу була тільки аміачна селітра) Це азотні, фосфорні, калійні та комплексні добрива. В основному вся продукція вітчизняного виробництва. Компанія співпрацює з підприємствами групи Ostchem ( «Азот», «Сєвєродонецьке об'єднання Азот», «Рівнеазот») і білоруським підприємством «Гомельський хімічний завод» за комплексним добривам. В асортименті є добрива болгарських і марокканських виробників.

добрива Ostchem

Пік продажів доводиться на кінець зими і початок весни, коли у аграріїв починається підготовка до весняної посівної. З кожним роком обсяг продажів збільшується, оскільки зростає географія присутності Агромаркет. Так, сьогодні Агромаркет працюють на всіх елеваторах ГК «Прометей», розташованих в дев'яти областях України.

«ПРАЦЮЄМО ТІЛЬКИ З КІНЦЕВИМ СПОЖИВАЧЕМ. ПРОПОНУЄМО ТАКІ ПОСЛУГИ, ЯК РАССРОЧКА ПЛАТЕЖА ТА ОБМІН. НАПРИКЛАД, ВИРОБНИК МОЖЕ ЗДАТИ СВОЄ ЗЕРНО НА ЕЛЕВАТОР, А ЗАМІСТЬ ЗАБРАТИ МІНЕРАЛЬНІ ДОБРИВА. ТИМ САМИМ ОН СКОРОЧУЄ ВИТРАТИ НА ЛОГІСТИКУ, ОТРИМУЄ ХОРОШУ ЦІНУ НА ЗЕРНО І, ВІДПОВІДНО, ХОРОШУ ЦІНУ НА ДОБРИВА ».

Олег Яшулін, провідний менеджер з продажу мінеральних добрив групи компаній «Прометей»

ФІНАНСОВІ ПРОГРАМИ ПІДТРИМКИ АГРАРІЇВ

Рішення здійснювати продажу не тільки за «живі» гроші було прийнято з урахуванням того, що у аграріїв сьогодні нерідко виникають ситуації з нестачею оборотних коштів. Крім обміну їм пропонують кредити під заставу майбутнього врожаю та аграрні розписки.

«Постійним клієнтам, які ростуть, розвиваються і заробляють разом з компанією« Прометей », ми надаємо можливість фінансування під майбутній урожай. На вигідних умовах аграрії можуть отримати мінеральні добрива, ЗЗР та насіння за ринковими цінами в рахунок майбутнього врожаю », - розповідає Рафаель Гороян.

Рафаель Гороян, голова Наглядової ради групи компаній «Прометей»

До слова, коли компанія запустила програму підтримки аграріїв щодо фінансування під майбутній урожай, то щорічно за такою схемою реалізовувалося до 30 тис.т. добрив. Аграрні розписки запустили тільки в цьому році, але програма вже знайшла відгук у клієнтів.

«В рамках партнерської програми МТБ БАНКу з групою компаній« Прометей »аграрії можуть залучити до мільйона гривень кредитних коштів під поручительство власників бізнесу, а понад мільйон - під заставу майбутнього врожаю по фінансовій аграрної розписці (ФАР). Наш банк одним з перших в країні почав кредитувати по ФАР не тільки виробників традиційних культур. Ми даємо вигідні позики і під урожай фруктів, овочів та інших плодів. Така співпраця з сільгоспвиробниками виявилося вдалим », - підкреслює начальник відділу розвитку партнерських програм МТБ БАНК Віталій Пригорницький.


АСОРТИМЕНТ НАСІННЯ
З лютого цього року в Агромаркет почали продавати посівний матеріал. За словами провідного менеджера із закупівлі ЗЗР та насіння Тетяни Корольової, посівна дала хороший старт продажу ярих культур. При створенні каталогу насіння враховували в першу чергу особливості вирощування культур в різних регіонах країни. В даний момент асортимент складається з посівного матеріалу основних сільськогосподарських культур від провідних постачальників - Limagrain і Syngenta.

Тетяна Корольова, провідний менеджер із закупівлі ЗЗР та насіння групи компаній «Прометей»

Як зазначає Тетяна Корольова, найбільшим попитом у аграріїв користуються гібриди соняшнику та кукурудзи. Так, в портфоліо налічується близько 15 гібридів соняшнику і на наступний рік компанія не планує зменшувати їх кількість. Що стосується кукурудзи, то поки зупинилися на одному гібриді від компанії Limagrain - Адевей (ФАО 290).

«Це універсальний гібрид. Він підходить для вирощування в південних, північних і північно-східних регіонах. У цьому сезоні ми вирішили не акцентувати увагу на кукурудзі, тому що передумов для розвитку цієї культури з зими не було, що і підтвердилося - кукурудзяний пояс України постраждав від посухи. На мій погляд, це була вірна стратегія. Тобто ми дбаємо про наших клієнтів саме на такому рівні. Зараз будемо дивитися, якою буде осінь, чи будуть сприятливі погодні умови для накопичення вологи в глибоких шарах грунту. Адже саме посуха згубила кукурудзу в нинішньому сезоні », - розповідає агроном-консультант по насінню і ЗЗР Ілля Троїцький.

Ілля Троїцький, агроном-консультант по насінню і ЗЗР групи компаній «Прометей»
Аналогічна ситуація і по озимому ріпаку. Як зазначає агроном, в цьому році багато аграріїв, які збиралися сіяти цю культуру, відмовилися від своїх планів, особливо в південних регіонах. Зараз вже можна говорити про скорочення площ ріпаку. Компанія передбачала це й особливо не акцентувала увагу аграріїв на цій культурі, хоча в портфоліо налічується 6 гібридів.

Зерно пшениці

Для південних регіонів пропонують озиму пшеницю і ячмінь вітчизняної селекції. Але в асортименті є насіння і імпортної селекції, наприклад, Роланд. Сорт показав хороші результати в Полтавській, Київській, Хмельницькій областях.

«В асортименті також є ранній сорт пшениці іноземної селекції, адаптований саме для південних регіонів і призначений для посіву після соняшнику. Вирощуємо його самі і на наступний рік плануємо відвести під посіви близько 300 га. Також у нас дуже багато київської селекції, зокрема, добре себе зарекомендував сорт Подолянка », - розповідає Ілля Троїцький.

Аграріям південних областей агроном рекомендує озимий ячмінь чеської, австрійської селекції - це Луран, Лестер, Ханеллоре. Наприклад, Ханнелоре дає хорошу натуру зерна - 680-700 г / л.


ВЛАСНИЙ ДОСВІД НА ДОПОМОГУ КЛІЄНТУ
За словами Іллі Троїцького, при підборі гібридів для свого портфоліо «Прометей» орієнтується на рекомендації селекційних компаній, потреби ринку і власний виробничий досвід. До слова, своїм досвідом фахівці компанії намагаються ділитися і з клієнтами. На думку агронома, через зміни клімату сьогодні велике значення має не тільки підбір сортів і гібридів, а й технологія вирощування. Адже саме через використання правильної технології розкривається той чи інший генетичний потенціал гібрида.

Каталог Агромаркет «Прометей»

«Чи повториться 2020 рік у сенсі посухи? Імовірність дуже велика. Як це відіб'ється на сільському господарстві півдня країни? Наслідки будуть глобальними, і ми повинні бути готові до цього. Це повністю зміна технології вирощування всіх культур. Ми, як виробники, повинні на це звертати увагу. Якщо нам на власному досвіді вдасться оптимізувати технологію до цих викликів, то ми зможемо допомогти і нашим клієнтам », - зазначає Ілля Троїцький.


ЩО В ПОРТФЕЛІ ЗЗР?

Разом з насінням сільгоспвиробники можуть придбати в Агромаркет засоби захисту рослин. Починала компанія з продажу препаратів BASF, але зараз асортимент розширився.

«В портфелі товарів з"явилися препарати компанії ALFASMARTAGRO, виробництво якій базується в Україні на розумних виборничих технології та сучасному обладнанні. Ми пропонуємо гарантовано якісні і ефективні препарати за прийнятною ціною. Це робить бізнес наших клієнтів рентабельності », -відзначає ведучий менеджер по закупівлі ЗЗР і насіння Тетяна Корольова.

Тут намагаються до кожного клієнта підходити індивідуально, з урахуванням його потреб, тому в асортименті як оригінальні препарати, так і генерики.


СУПЕРМАРКЕТИ НА ЕЛЕВАТОРАХ
У планах компанії «Прометей» - відкриття на базі елеваторів мережі супермаркетів «Агромаркет». Процес реалізації проекту вже запущений.

"На всіх елеваторах будемо розширювати спектр послуг. Це буде потужний пропозицію для фермерів, яким більше не потрібно буде далеко їхати від свого будинку. Всі свої потреби вони зможуть закрити в одній точці. Аграрій повинен бути щасливий, маючи можливість рости, заробляти і багатіти разом з компанією «Прометей». Буде щасливий аграрій - буде щасливий і «Прометей» », - зазначив Рафаель Гороян.

вітрина Агромаркет

Яким буде асортимент супермаркетів і чи планує компанія таким чином впровадити на елеваторах систему all inclusive? Дізнаємося зовсім скоро.


Наталія Родак, Latifundist.com

Читайте також

У 2017 році Україна експортувала 4,86 млн тонн ячменю

​У 2017 року українські аграрії експортували 4,86 млн т ячменю на $ 71...

16.01.2018
Елеваторний дивізіон ГК «Прометей» реалізує проект з будівництва зерносушильних комплексів на своїх потужностях в Київській та Хмельницькій областях

В кінці серпня ГК «Прометей» придбала нові зерносушарки на елеватори...

20.09.2021
Вітчизняне лабораторне обладнання поступається іноземним аналогам в довговічності - директор "Прометей-Гребінки"

Про те, якою має бути ідеальна лабораторія елеватора в коментарі аграр...

27.02.2015