ЗМІ про нас

Зернотрейдер як міні-біржа, - Рафаель Гороян

15.12.2015

Про це керівник групи компаній «Прометей» Рафаель Гороян розповів в блозі на Agroportal.ua.


Ринкові реалії диктують українським компаніям свої умови. І мова йде не тільки про новачків, а й про тих, хто, як кажуть, на цьому «зуби з'їв». Аграрний ринок розширюється, і конкуренція між зернотрейдерами з кожним роком посилюється. При цьому, виробник отримує можливість вибирати партнера і умови, зручні саме йому.

Свого часу, стартувавши як Агротрейдер, сьогодні ми - «піонери» в своєму сегменті, в реченні комплексного набору послуг учасникам аграрного ринку. Я б сказав, що ми працюємо за принципом міні-біржі. Тут відбуваються торги, продажу та закупівлі, при цьому, в «зв'язці» з елеваторами вирішуються питання логістики і зберігання.

Після збирання врожаю фермер може реалізувати свою продукцію відразу або почекати - до більш високих цін. Але в будь-якому випадку, зберігати її десь потрібно, а найкраще це робити в спеціально призначених для цього приміщеннях - елеваторах, якщо своїх потужностей немає. Закладаючи зерно на зберігання, фермер в перспективі може вибирати, кому і коли його продати.

Контролюючи близько 5% зернового обороту, через мережу власних елеваторів, ми намагаємося збалансувати ціни на ринку країни. Якщо великий український переробник заявляє високу ціну на кукурудзу, наприклад, у Київській області, то до півдня вона по ланцюжку дійде максимум через тиждень. Для виробника це значні втрати - в часі і прибутку. І, навпаки, діють пропозиції по насінні на півдні на базі наших елеваторів стають доступними для аграріїв інших регіонів.

Озброюючись конкурентними цінами, ми перегороджує можливість створення монополіста на аграрному ринку, адже будь-яка монополія тягне за собою зловживання.

Неодноразово мені доводилося купувати продукцію і за завищеними цінами, але це стандартні правила ринку. Якщо не прислухатися до ринку, не бути з ним на одній хвилі, можна залишитися за бортом і зійти з дистанції. Будь-яка компанія, якій заманеться боротися з ринком, приречена на поразку.

Читайте також

Автопарк «Прометея» поповнили позашляховики Renault Duster

​Лідер аграрного ринку України – компанія «Прометей» продовжує розвива...

06.07.2019
Компанія “Прометей” відправила перший Panamax з фуражною пшеницею

​Компанія “Прометей” вийшла на міжнародний ринок трейдингу на умовах F...

19.12.2017
Благодійний фонд Рафаеля Горояна виділив кошти на будівництво каплиці в с. Чотирбоки

​Благодійний фонд Рафаеля Горояна за традицією допомагає соціальним об...

17.03.2018