Новини компанії

Зернотрейдери розповіли, як на тлі коливання курсу йдуть внутрішні торги по зерновим і олійним

21.05.2020

Зерновий та олійний ринок - одні з найбільш вагомих секторів аграрної сфери України. У той же час, на протязі одного маркетингового року для нього властива значна зміна цін.

Пандемія, що нанесла негативний вплив на українську та світову економіку, залишила свій відбиток практично на всіх галузях, в тому числі і на внутрішньому ринку зернових і олійних культур, тому фахівці групи компаній «Прометей», проаналізувавши стан внутрішнього ринку України в період квітня - середини травня , зробили свої висновки:
- «Що стосується зернових, ситуація на ринку в квітні / першій половині травня характеризувалася серйозною конкуренцією між покупцями в портах України та внутрішніми споживачами. У зв'язку з недостатньою кількістю пропозицій з боку виробників, рівні закупівельних цін переробників всередині країни досягали значень рівних цінам в портах, особливо це торкнулося кукурудзи. Також рівні цін кукурудзи на базисі СРТ ситуативно перевищували ціни у валюті на умовах поставки FOB» - зазначає аналітик компанії, Григорій Гудима.

У той же час, в «Прометеї» підкреслюють, що всупереч падінню попиту на світових ринках, ціни українського внутрішнього найчастіше демонстрували зростання. При цьому, станом на середину травня, багато компаній вже опустили ціни під рівень нового врожаю по пшениці і ячменю. У групі компаній вважають, що те ж очікується і по кукурудзі, в зв'язку з виходом на зовнішні ринки бразильської кукурудзи, а також на очікуваннях її рекордного врожаю в Україні.

Невизначеним був ринок квітня / першої половини травня і для олійних культур. Глобальне зниження цін на нафту в квітні, зробило свій психологічний тиск на вартість всього масляного комплексу. Однак, з іншого боку, на користь стабілізації цін і невеликого зростання українського ринку соняшникової олії, спрацювало введення карантину в країнах виробниках пальмової олії.
- «Більш ніж стримана пропозиція з боку виробників (фермерів) на внутрішньому ринку України по соняшнику, підштовхнула заводи-переробники до перегляд цін на базисі DAB-завод в сторону підвищення» - констатує Григорій Гудима.
Традиційною вже стала ситуація, коли через фактичну відсутність зовнішнього попиту, а також значних запасів соняшникової олії в портах, ціни на соняшник в Україні демонстрували зростання.
В цілому, варто відзначити, що по олійним курс, як фактор формування ціни - не мав особливого впливу на коливання цін в період квітня - середини травня.

Читайте також

Рафаель Гороян: В Україні укласти форвард - як зіграти в казино

В продовження теми форвардів Latifundist.com поговорив з головою нагля...

27.10.2020
Будивництво торгово-офісного центру на Потьомкінській

Протягом останніх декількох років в інформаційному полі неодноразово з...

24.12.2020
Компанія «Прометей» завершила збирання соняшнику з урожайністю 3,4 т / га

Виробнича компанія «Прометей» завершила збирання соняшнику на полях пл...

30.08.2018