Історія

Група компаній “Прометей” вже майже чверть століття успішно працює на зерновому ринку України. Компанія має в своєму розпорядженні мережею елеваторів в різних частинах України – Миколаївській, Одеській, Херсонській, Кіровоградській,  Дніпропетровській, Хмельницькій, Сумській, Запорізькій і Київській областях, а також сучасним автопарком зерновозів і сертифікованими лабораторіями.

“Прометей” здійснює продаж, транспортування і реалізацію сировинної продукції. Також компанія надає фінансові, логістичні послуги, реалізує ефективні стратегії з управління ризиками.

Перший елеватор «Прометей» купив у 2001 році в с. Лоцкино Миколаївській області. Придбане напівзруйновану господарство в Миколаєві представляло собою кілька скелетів бетонних сумішей. Новий власник відремонтував зерносховища, встановив зерносушильне та очисне устаткування, систему механізації. Поступово обсяг максимального одноразового завантаження сховищ досяг 10 тис. Тонн.

У 2002 році компанія “Прометей” придбала елеватор в Миколаїв. Загальна накопичувальна ємність сховищ становила 50 тис. Тонн одноразового зберігання. Елеватор обладнаний точкою розвантаження, електронними автомобільними вагами з 20-метрової платформою, зерноочисних комплексом, зерносушаркою.

У квітні 2004 року Новополтавський елеватор поповнив мережу елеваторних потужностей компанії «Прометей». Свою назву елеватор отримав по імені залізничної станції «Новополтавка», розташованої неподалік. Елеватор знаходиться в с. Шевченкове, Новобузького району Миколаївської області. Загальна накопичувальна ємність сховищ елеватора становить 50 тис. Тонн одноразового зберігання. Елеватор надає стандартний комплекс послуг прийому / відвантаження на автотранспорт, сушки, очищення, доробки, зберігання та зерна. Після ремонтних робіт в 2016 р стартувала і відвантаження на ж / д транспорт. Елеватор обладнаний точкою розвантаження, електронними автомобільними вагами з 20-метрової платформою, зерноочисних комплексом, зерносушаркою.

У лютому 2014 група компаній «Прометей» придбала елеватор в м Долинська, Долинського району, Кіровоградської області. У червні 2015 року на елеваторі стартувала прийому зерна. Загальна накопичувальна ємність сховищ елеватора становить 40 тис. Тонн одноразового зберігання. Елеватор обладнаний точкою розвантаження, електронними автомобільними вагами з 20-метрової платформою, зерноочисних комплексом, зерносушаркою. Лабораторія атестована на роботу з соняшником і ячменем, пшеницею.

У березні 2014 група компаній “Прометей” придбала елеватор в смт Гребінки, Васильківського району Київської області. Максимальна потужність одночасного зберігання бетонного вертикального силосу становила 50 000 тонн. Елеватор був оснащений сушаркою, сепаратором, автопідйомників, вагами і лабораторією. Компанія “Прометей” інвестувала в ремонт складських приміщень і модернізацію устаткування більш 5 млн гривень.

Листопад 2014 група компаній “Прометей” купила елеватор в м Вознесенськ. Елеваторне господарство в м Вознесенськ Миколаївської області являє собою систему складів підлогового типу зберігання. Потенційна потужність зберігання на об’єкті оцінюється в 30 тис. тонн зернових. На момент покупки склади елеватора перебували в напіваварійному стані і вимагали капітальної реконструкції.

У липні 2015 р мережу елеваторів групи «Прометей» поповнилася новим елеваторний комплекс в с. Казанка і с. Володимирівка Казанківського району Миколаївської області. Виробничі потужності елеватора в с. Казанка розташовані на території 7 га. Комплекс являє собою мережу складів – вертикальний бетонний силос і кілька сховищ наземного типу. Загальна потенційна накопичувальна потужність зберігання складів – 30 тис. Тонн.

У листопаді 2015 року зі метою більш оперативного і якісного взаємодії з постачальниками зерноторгова компанія «Прометей» відкрила другий торговельний офіс – в місті Кіровоград.

Також в листопаді 2015 року компанія «Прометей» і латвійський банк Rietumu підписали угоду про надання компанії торгового фінансування на суму 2 млн доларів під зовнішньоекономічні контракти строком на 1 рік.

З травня 2014 року по листопад 2015 автопарк групи «Прометей» поповнили 14 сучасних автопоїздів MAN за договором лізингу від Porshe Finance на суму понад 1 млн євро. Термін лізингової угоди становить 5 років.

У 2015 році рентабельність за чистим прибутком у Прометея склала 10,7%, тоді як в середньому по галузі вона близько 5%. Компанія активно розвиває експорт зерна, а це один з найнадійніших джерел валютної виручки.

За перший квартал 2016 потік інвестицій групи «Прометей» в основному був спрямований на реконструкцію зерносховищ, підвищення ефективності технологічних процесів і поліпшення транспортної інфраструктури навколо підприємств. Також одним з основних напрямків стратегії модернізації матеріально-технічної бази стала реконструкція залізничних колій.

Май 2016 рік мережа елеваторів «Прометей» поповнилася ще одним – в с. Залізничне Вільшанського р-ну Кіровоградської області, на ж/д ст. Йосипівка. Елеватор знаходився в аварійному стані. На його реконструкцію витрачено близько 0,5 млн доларів. Зокрема був побудований автопідйомник та очисна система для зерна.

Червень 2016 Мережа елеваторів групи «Прометей» на початку червня поповнилася 3 елеваторами – в м Помічна Добровеличківського району Кіровоградської області, в с. Чотирбоки Шепетівського району Хмельницької області та в м Снігурівка Миколаївської області. Таким чином, загальна кількість елеваторів «Прометей» зросла до 12.

У вересні 2016 компанія «Прометей» відкрила третій торговий офіс – в місті Запоріжжя.

Наприкінці 2016 року «Прометей» придбав 5 елеваторів в Запорізькій області. Елеватори знаходяться в містах Токмак, Василівка, Пологи, а також в смт. Тернувате Новомиколаївського району та на базі станції Бельманка Куйбишевського району. Таким чином, кількість елеваторних комплексів «Прометея» збільшилася до 17, загальна накопичувальна ємність зерносховищ становить до 1 млн. Тонн. До всіх елеваторів підведені ж/д гілки, можлива відвантаження з ж/д транспорту. На момент покупки все елеватори знаходилися в робочому стані, тому приймання зернових і олійних культур на місцях не припинялася.

У червні 2017 року з метою більш оперативного і якісного взаємодії з постачальниками «Прометей» відкрив торговий офіс в місті Київ.

У вересні 2017 компанія «Прометей» придбала елеватор в с. Хацьки, Черкаського р-ну Черкаської області. Новий елеватор має ємність одноразового зберігання до 10 тис. тонн і являє собою комплекс з складів підлогового типу зберігання.

У липні 2019 потужність одночасного зберігання зросла на 75 тис. тонн за рахунок покупки 3 елеваторів в Дніпропетровській області: в місті Апостолове, а також на базі станцій Жовтокам’янка і Тік Апостолівського району. До всіх елеваторів підведені ж/д гілки, можливе відвантаження з авто та ж/д транспорту. Лабораторії комплексів атестовані для аналізу: пшениці, ячменю, соняшнику, гороху, ріпаку та кукурудзи.